Zajištění shody ve fyzických i virtuálních prostředích usnadní nový software od CA

Novinky v oblasti řešení a integrací, které pomohou posílit bezpečnost IT, sníží náklady na zajištění shody a zlepší celopodnikovou správu rizik IT, představila společnost CA.


Patří mezi ně Access Control 12.5 s novými funkcemi pro komplexní správu privilegovaných uživatelů a s rozšířou kontrolou hostitelského přístupu, dále vylepšená integrace řešení Identity Manager 12.5 a Role & Compliance Manager 12.5 zjednodušující správu životního cyklu identit včetně možností tzv. smart provisioningu a konečně DLP 12.0 s rozšířeným vyhledáváním, ochranou a kontrolou citlivých dat.

CA také oznamuje možnost rychlé implementace řešení zabezpečení a shody u produktů DLP a GRC Manager. Rychlá implementace je balíček služeb s pevnou cenou, který zabezpečuje využití zkušenosti, osvědčených postupů a znalostí pro rychlé a úspěšné nasazení řešení.

Většina IT oddělení firem vytvořila pro administrátory privilegované uživatelské účty, díky nimž mají rozsáhlý přístup do systémů IT. Privilegovaný přístup bez odpovídající kontroly a obtížného nebo nemožného auditu může ale být závažným bezpečnostním rizikem.

Například řešení Access Control 12.5 pomáhá spravovat shodu s regulatorními požadavky tím, že uplatňuje kontrolu privilegovaných uživatelů a sleduje, jaké systémové zdroje jsou jim přístupné a co s nimi za určitým podmínek mohou dělat.

Nové funkce řešení Access Control dle výrobce:

• Správa hesel privilegovaných uživatelů pomáhá snižovat rizika selhání privilegovaného uživatele tím, že vydává dočasná hesla na jedno či nezbytná použití. Tím rovněž zjednodušuje dosahování shody, protože každý privilegovaný uživatel přebírá zodpovědnost za přístup ke sdíleným účtům.

• Unixová autorizace sleduje chování uživatelů Unix přes Microsoft Active Directory, kde konsoliduje autorizace a informace o účtech místo jejich sledování v různých systémech.

• Unifikovaná konzole sdružuje informace a usnadňuje administraci pravidel z centralizovaného webového rozhraní.

„Podniky musí zabezpečit citlivé aplikace kvůli rizikům datového prolomení, neautorizovaným transakcím a revizím zajištění shody,“ řekl Mark Diodati, senior identity and security analyst, Burton Group. „Řešení, která spravují privilegované účty, zabezpečují operační systém, a poskytují autorizaci přes Active Directory pro systémy Unix, jsou pro firmy klíčovými nástroji. Podniky chtějí integrovat cesty pro zvýšení hodnoty těchto nástrojů a jejich využití pro řízení životního cyklu privilegií.“

CA Support rovněž rozšířilo nové programy podpory Plus a Premier, s nimiž vybraní odborníci pomáhají zákazníkům optimalizovat hodnotu řešení CA, která používají při správě hybridních fyzických a virtuálních prostředí.Komentáře