Své zálohovací systémy pro SOHO vylepšuje Acronis

Vyšší ochranu dat, výkonnější cloudovou archivaci či jednodušší uživatelské prostředí – to přinášejí verze 2016 produktů Acronis True Image a True Image Cloud.

Své zálohovací systémy pro SOHO vylepšuje Acronis


Aktualizované verze svých produktů True Image Cloud a Acronis True Image uvedl na trh Acronis. Jsou plně v češtině a podle výrobce nabízejí řadu vylepšení v oblasti ochrany dat, uživatelského prostředí a zálohování do cloudu.

Vývojáři se prý zaměřili především na možnost přenesení dat z lokálních PC disků, chytrých telefonů a tabletů do cloudu, a to kvůli omezení velikosti interních úložišť. Došlo také k vylepšení uživatelského rozhraní a funkcí pro ochranu dat, které usnadní správu záloh a obnovu na více počítačích PC, Mac, chytrých telefonech a tabletech. 

True Image zajišťuje komplexní ochranu dat v počítačích, a to včetně obrázků, videozáznamů, dokumentů, aplikací, hesel, nastavení a celého operačního systému.  

Poskytuje ochranu před ztrátou dat v důsledku havárie nebo nepozornosti, mezi něž mohou patřit nechtěná vymazání souborů a chyby uživatelů stejně jako poškození, ztráta či krádež zařízení.

True Image Cloud zase umožňuje centrální správu záloh a obnovování více zařízení, včetně osobní počítačů PC a Mac, a mobilních telefonů a tabletů na jakékoliv platformě (Android, iOS, Windows).

 

Funkce True Image podle výrobce:

  • Úplný záložní obraz – vytvoří kopii dat na úrovni diskových bloků, což uživateli umožní vytvořit si přesnou kopii pevných disků počítače. Uživatel si může zvolit, zda bude zálohovat pouze konkrétní složky, nebo si vytvoří úplnou kopii disku.
  • Univerzální obnova – umožňuje uživatelům obnovit úplný záložní obraz na nový osobní počítač nebo počítač Mac, a to včetně obnovení na odlišný hardware, i přemigrovat celý operační systém, aplikace i data na nový disk nebo na nový počítač.
  • Rychlé nahrání do cloudu – vyvažuje spotřebu síťových zdrojů s cílem maximalizace využití dostupné přenosové rychlosti pro rychlé nahrání zálohy dat do cloudu, aniž by to přitom narušilo souběžnou práci uživatele a její rychlost.
  • Vyzkoušej a rozhodni (Try & Decide) – tato funkce poskytuje řízené dočasné prostředí pro bezpečné otestování nového softwaru, ovladačů, či systémových konfigurací s možností bezpečného návratu k předchozí stabilní systémové konfiguraci pro případ technických nebo výkonnostních problémů nebo bezpečnostních hrozeb, např. viru nebo malwaru.
  • Klonování disku – vytvoří přesnou repliku diskové jednotky, která je užitečná pro účely kompletní migrace dat z jednoho disku na jiný, a také pro vytvoření více replik disku stejného obsahu.
Úvodní foto: Acronis


Komentáře