Zálohování a deduplikaci pro stolní a přenosné počítače nabízí inovovaný Avamar od EMC

Verzi 5 softwaru Avamar uvedla na trh společnost EMC. Součástí novinky jsou podle výrobce pokročilé funkce podnikového zálohování pro stolní a přenosné počítače.


Podniky a organizace libovolné velikosti tak prý mohou využít stejnou technologii deduplikace, jaká chrání datová centra a vzdálená pracoviště, i pro zálohování informací uložených na podnikových stolních a noteboocích.

Software Avamar používá jednoduchý licenční model založený na kapacitě, díky kterému zákazníci mohou tuto funkci snadno přidat do svého prostředí, aniž by si museli kupovat licenci pro každou pracovní stanici.

Přidání nových odlehčených klientů se týká operačních systémů Microsoft Windows a Mac OS. Při využití softwaru Avamar zálohování prý nemá negativní vliv na provoz a díky samoobslužnému modelu zotavení mohou koncoví uživatelé snadno obnovovat svá data. Uživatelé softwaru Avamar dokonce podle tvrzení výrobce nikdy nemusí zálohovat stejná data dvakrát, což snižuje každodenní zatížení sítě až o 99 %.

Avamar navíc nově nabízí podporu systému VMware vSphere 4 pomocí integrace řešení vCenter a vStorage a je nyní plně integrovaný s novým rozhraním vStorage API, které je součástí systému vSphere 4 a nabízí robustnější řešení pro zálohování v prostředí VMware. Řešení vCenter bylo integrováno do konzole pro správu softwaru Avamar, která tak poskytuje jednotné místo pro správu všech dostupných možností zálohování.

Vylepšení se týká rovněž zvýšení zálohovací kapacity softwaru Avamar o více než 60 procent a přidání nové funkce deduplikovaného exportu na pásku. Jde podle dodavatele o:

• Přidaná zálohovací kapacita – Nová generace řešení Avamar Data Store poskytuje při stejné režii o více než 60 procent vyšší kapacitu a nabízí řešení sestavená na míru, která umožňují nasazení v kratším čase a s nižšími náklady. Řešení Avamar Data Store Gen3 je k dispozici v konfiguracích s 1 až 16 uzly úložiště a kapacitou až 3,3 TB na uzel, což přináší škálovatelnost až na 52,8 TB deduplikované kapacity v jediné síti.

 Nová funkce Avamar Data Transport pro dlouhodobé uložení – Tato funkce umožňuje export deduplikovaných dat na pásku k nákladově efektivnímu dlouhodobému uložení a pomáhá snížit objem dat ukládaných na pásku až 50krát. Zákazníci mohou snadno exportovat deduplikovaná data na pásku s využitím procesů založených na zásadách. K rychlému obnovení dat mohou využít katalogy na úrovni souborů, které nabízejí funkci vyhledávání.Komentáře