Zaručenou archivaci v úložišti zakázníka nabízí Software602

Službu Long-Term Docs (LTD), která nabízí dlouhodobé uložení různých elektronických dokumentů, uvedl na náš trh Software602.

Zaručenou archivaci v úložišti zakázníka nabízí Software602


Dokumenty přitom lze ponechat buď ve svém úložišti, nebo v komerčních cloudových službách (Microsoft Office 365, Disk Google atd.).

Podle tvůrců je novinka zajímavá právě tím, že příslušný dokument při zabezpečení neopouští původní úložiště. Služba pracuje pouze s metadaty, tedy s údaji o tom, která certifikační autorita vystavila certifikát použitý k podpisu, termínu vypršení certifikátu, s kontrolním hashem apod.Ze žádného z těchto údajů tak nejde zjistit obsah uloženého dokumentu.
Dalším zajímavým rysem LTD je schopnost pečovat o dokumenty s elektronickými podpisy od všech kvalifikovaných certifikačních autorit v zemích EU.

Kromě běžných dokumentů je možné zpracovat i obrázky nebo videozáznamy, doklady z informačních systémů apod. Z hlediska uživatele stačí ukládat dokumenty do vymezeného úložiště, vše ostatní se automatizuje.

Funkce Long-Term Docs podle dodavatele:

  • kontrola, zda formát dokumentu odpovídá specifikacím PDF/A (formát určený normou ISO garantující, že bude možné jej zobrazit nebo vytisknout i v budoucích verzích operačních systémů nebo zcela nových);
  • převod dokumentu do PDF/A;
  • kontrola, zda jsou k dokumentu připojená data potřebná pro budoucí ověření pravosti, případně jejich připojení;
  • kontrola platnosti certifikátu uznávaného elektronického podpisu všech akreditovaných autorit v EU, případně připojení elektronického podpisu a časového razítka, pokud něco z toho chybí;
  • pravidelné připojování „čerstvých“ časových razítek pro udržení digitální kontinuity dokumentu.
Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com


Komentáře