Zasáhne výpadek Amazonu budoucí chápání veřejného cloud computingu?

41 miliard dolarů – to je obrat, který je podle studie, kterou uveřejnila firma Forrester Research, spojen s řešeními cloud computingu (privátní, veřejné a virtuální privátní varianty) v letošním roce.


V roce 2020 by měla tato částka stoupnout dokonce až na více než 240 miliard. Ze zmíněných letošních 41 miliard by mělo do segmentu veřejných cloudů přitéct zhruba 25,5 miliardy.

Otázkou prý zůstává, co z krátkodobého hlediska způsobí nedávný dvoudenní výpadek zřejmě nejznámější služby tohoto typu od firmy Amazon.

„Došlo k výpadku mnoha webů. Pokud provádíte byznys tam, nechcete, aby vaše dveře byly uzavřeny. Řada uživatelů to sice zkusí později, ale jejich trpělivost není bezmezná,“ tvrdí Ezra Gottheil z analytické firmy Technology Business Research. „To však není pro Amazon to nejhorší – on se totiž situuje jako dodavatel cloud computingu a každá takováto událost má negativní vliv na vztah k tomuto výpočetnímu modelu – co se týče současných, ale i budoucích uživatelů. Dá to možní šanci pro high-endové poskytovatele...“

Z dlouhodobé perspektivy však analytici právě veřejným cloudům přisuzují velký úspěch – v roce 2020 se prý budou na celkovém obratu podílet 160 miliardami dolarů.Komentáře