ZENworks 11, prý první ucelené řešení pro správu koncových bodů, uvedl na trh Novell

Dostupnost produktu ZENworks 11oznámila společnost Novell. Novinka na jediné platformě integruje čtyři produkty (Configuration Management, Asset Management, Patch Management a Endpoint Security Management) a díky tomu poskytuje administrátorům IT ucelené řešení pro správu zařízení a zabezpečení koncových zařízení, aktualizace aplikací, a sledování licencí na software, navíc ve fyzických, virtuálních i cloudových prostředích.


Řešení ZENworks 11, vybavené funkcemi správy založenými na identitách a novými funkcemi rozlišování polohy, umožňuje administrátorům spravovat zařízení na základě toho, kdo je používá a kde se daná zařízení nacházejí. Pomáhá tak podle výrobce dosáhnout vyšší úrovně produktivity a zabezpečení.

Mezi další vlastnosti řešení ZENworks 11 patří možnost nakonfigurovat správu napájení systému Windows, provádět vzdálenou správu napájení prostřednictvím technologie Intel vPro nebo spravovat a aktualizovat zařízení se systémy Windows a Linux z jediné konzole.

„ZENworks 11 přináší první skutečně ucelené řešení správy a zabezpečení koncových zařízení napříč fyzickými, virtuálními a cloudovými prostředími, které je založeno na identitách," řekl Jim Ebzery, senior viceprezident a ředitel společnosti Novell pro zabezpečení, správu a operační platformy. „Ať už organizace potřebuje migrovat na Windows 7, nebo spravovat vzdálené pobočky, ZENworks 11 umožňuje spravovat uživatele, minimalizovat přerušení provozu a zlepšovat úroveň služby."Komentáře