Zjednodušenou správu virtuálních i fyzických strojů představil VMware

Řešení vCenter Protect Essentials Plus a vylepšení produktu Go Pro oznámil VMware. Cílem je zjednodušení správy IT malých a středních firem.


Prvně jmenované řešení (dříve Shavlik NetChk Protect) poskytuje kompletní správu fyzických i virtuálních strojů bez využití jakéhokoliv zprostředkovatele, a tedy podle výrobce velmi snadno nasaditelnou a cenově přijatelnou. Nabízí i podporu pro 28 jazyků, správu konfigurací, řízení spotřeby, antivirovou ochranu či zabezpečení koncových bodů.

Nové funkce ve vCenter Protect Essentials Plus  podle výrobce zahrnují:

  • Nové možnosti skriptování přinášející nárůst efektivity díky tomu, že zákazníkům umožní správu a spuštění skript napříč skupinou počítačů či v celé síti. ITScripts Catalog se bude postupně rozšiřovat spolu s růstem množství skriptů. Desítky skript budou dostupné tak, aby zautomatizovaly úkoly jakými jsou nastavení, údržba, podpora a informace o síti.
  • Vzdálený desktop, který uživatelům umožní využívat Remote Desktop Protocol z „Machine View“ VMware vCenter Protect Essentials Plus a umožní správcům IT vzdálený přístup k cílovému počítači.
  • Konzole VMware vCenter Protect Essentials Plus umožňující více administrátorům současně plnit několik úkolů v tu samou chvíli.
  • Nový sken „Power Status“, který zjistí stav napájení zařízení napříč celou sítí a následně vytváří vlastní reporty, které zákazníci mohou předložit jakékoli energetické společnosti nabízející slevy při úspoře energií.

Go Pro je podobně koncipované správní řešení jako vCenter Protect Essentials Plus, ale je poskytováno formou SaaS v cloudu. Navíc nabízí i správu aktualizací a záplat včetně nekritických aktualizací společnosti Microsoft a možnost sledování stavu majetku v IT prostředí SMB. Novinkou je například tzv. IT Advisor/IT dohled“, který kontroluje a hodnotí fyzickou a virtuální infrastrukturu zákazníka a přináší konkrétní doporučení, pokyny, upozornění a opatření, která zákazníkům pomohou optimalizovat jejich prostředí a procesy řízení, zajistit vyšší bezpečnost a rozšířit jejich virtualizovanou infrastrukturu.Komentáře