Zašifrování mobilní komunikace usnadní novinka OKsystemu

Babelbox, miniserver pro šifrovanou komunikaci se systémy s Windows nebo MacOS a s mobilními zařízeními na platformách iOS, Android a BlackBerry, představila firma OKSystem.

Zašifrování mobilní komunikace usnadní novinka OKsystemu


Novinka se dodává jako předinstalovaná aplikace Babelnet  (verze Enterprise) na mini PC HP Elite Desk 400 G2 s licencí pro 5, 10 nebo 15 uživatelů. Cena přitom začíná na 42 750 Kč.

Babelnet podle výrobce kombinuje silné kryptografické algoritmy a protokoly pro zajištění autenticity, soukromí a integrity při zasílání i uložení zpráv a dokumentů na počítačích a mobilních zařízeních.

Babelnet klient se instaluje na mobilní zařízení či počítače a okamžitě se připojí k serveru ve firemní síti, Babelboxu či cloudu. Firemní instalace umožní snadný dohled, integraci a správu uživatelů a zařízení.

Babelnet rovněž podporuje jednoduchou integraci s aplikacemi třetích stran (DMS, HR, CRM…) a zajišťuje tak automatizovaný a bezpečný přenos informací a dokumentů z firemních aplikací k uživatelům.

Podle průzkumu OKSystemu na vzorku 2 173 tuzemských právníků, manažerů, top managerů, majitelů firem, akcionářů a generálních ředitelů podniků má 80 % oslovených manažerů obavu, že někdo má zájem získávat informace z jejich pracovní, osobní nebo firemní komunikace.

„Malé firmy často nemají vlastní IT odborníky a potřebují jednoduše nasaditelné systémy nenáročné na údržbu,“ tvrdí šéf vývoje a spoluzakladatel společnosti OKsystem Ivo Rosol. Podle něj právě systém, který jejich firma představila, zajistí komunikační bezpečnost i pro nejmenší společnosti.

 

Funkce Babelboxu podle výrobce:

  • Webová admin konzole
  • Správa a konfigurace
  • Účty uživatelů a skupin
  • Správa zařízení
  • Distribuce veřejných klíčů
  • API pro integraci
  • Možnost připojení USB LTE modemu v případě nedostupnosti sítě
Úvodní foto: OKsystem


Komentáře