ZlatéStránky.cz jako aplikace pro Android – odpověď nabídne podle aktuální polohy tazatele

S aplikací ZlatýchStránek.cz pro telefony s operačním systémem Android přišla společnost Mediatel. Díky GPS modulu je schopna nabídnout přizpůsobitelné vyhledávání podle aktuální polohy tazatele.


Jde prý o první řešení svého druhu v ČR, které slouží k vyhledávání kontaktů na firmy i osoby. Majitelé telefonů Android získávají snadný a rychlý přístup do jedné z největších databází kontaktů na firmy a osoby v České republice.

Podobná aplikace byla v minulém roce představena také pro iPhone.

Aplikace vyhledává kontakty nejen podle zadané adresy, ale i podle aktuální polohy majitele telefonu za pomocí GPS a elektronického kompasu v telefonu. Je proto snadné najít například nejbližší restauraci nebo lékárnu a díky mapovému řešení aplikace si naplánovat trasu pěšky nebo autem.

Webové stránky firem a poloha nalezených firem nebo osob na mapě se zobrazují přímo v aplikaci, není potřeba přepínat se do jiného prostředí. Stejně tak zavolat na telefonní číslo kontaktu je možné jen kliknutím na něj. Kontaktní údaje si lze snadno uložit do adresáře nebo odeslat e-mailem.

Aplikace Zlatých Stránek pro telefony s OS Android je bezplatně dostupná na Android Marketu, kde ji jde najít zadáním klíčového slova „Zlate“.

Společnost Mediatel již v současnosti vyvíjí aplikaci také pro další mobilní platformy, např. verze pro Symbian je plánována na podzim 2010.Komentáře