Známou bezpečnostní firmu OpenDNS kupuje Cisco

Cisco posilí své bezpečnostní portfolio – převzala firmu OpenDNS a její cloudovou bezpečnostní platformu. OpenDNS se stane součástí skupiny Cisco Security Business Group.

Známou bezpečnostní firmu OpenDNS kupuje Cisco


Po předloňském nákupu českého start-upu Cognitive Security a dalších akvizicích z oblasti bezpečnosti začlení Cisco do svého portfolia cloudovou platformu OpenDNS, která zvyšuje transparentnost sítě a pomáhá tak odhalit pokročilé hrozby.

Cloudová platforma OpenDNS zvyšuje viditelnost událostí, zařízení a uživatelů v síti a pomáhá tak předcházet hrozbám, případně je rychleji eliminovat. Poskytuje podrobné informace o zařízeních, uživatelích a provozu v širší síti včetně připojení mimo místní infrastrukturu a umožňuje jejich hloubkovou prediktivní analýzu.

Tuto platformu poskytovanou modelem „software jako služba“ (SaaS) mohou zákazníci integrovat do své obranné strategie a architektury. Jejím začleněním společnost Cisco u svých bezpečnostních řešení výrazně zlepší zmiňovanou viditelnost, rychlost detekce a eliminace hrozeb i reakce na probíhající útoky.

Po akvizici se tým OpenDNS stane součástí divize Cisco Security Business Group pod vedením viceprezidenta a generálního ředitele Davida Goeckelera.

Cisco podle smlouvy zaplatí 635 milionů dolarů v hotovosti a další plnění v podobě kapitálových účastí a motivačních pobídek k udržení pracovníků. Podle plánu by měla být celá transakce uzavřena v prvním čtvrtletí účetního roku 2016.

V OpenDNS mimo jiné působí i Čech Karel Obluk, který dříve pracoval ve společnosti AVG Technologies.


Úvodní foto: © frenta - Fotolia.com


Komentáře