Zvyšte svou bezpečnost v sociálních sítích - šest jednoduchých kroků

Nejzákladnější kroky, jak se vyhnout kompromitaci svých privátních dat v prostředí sociálních sítí, vysvětlují antiviroví odborníci z Esetu.


Upravte si nastavení soukromí na Facebooku: Jen přátelé, kterým nejvíce důvěřujete, by měli vidět úplný profil. Využijte možnost limitovaného profilu pro ty ostatní. V nastaveních si můžete vybrat co přesně chcete omezit: statusy, vyjádření, osobní informace či fotografie. Facebook mění čas od času nastavení soukromí, vždy si zkontrolujte zda s nimi souhlasíte. A pokud zjistíte, že osoba mezi přáteli je nedůvěryhodná, jednoduše ji z přátel vymažte.

Neklikejte na odkazy: Rovněž tak, jako byste nikdy neotevřeli podezřelou přílohu v e-mailu – dokonce ani od svého přítele, byste měli postupovat i na Facebooku. Zpráva totiž může pocházet od hackera či počítačového zločince, nikoli přítele.

Za přátele si přidejte jen ty, které opravdu znáte: Uživatelé by neměli akceptovat jako přátele osoby, které neznají, a už vůbec by jim neměli dávat přístup k úplnému profilu. Vždy myslete na to co a s kým sdílíte.

Pokud je něco jednou na webu, už to nesmažete: Nepředpokládejte, že pokud fotografii smažete či dokonce zrušíte celé svoje konto na Facebooku, že jste tato data smazali navždy. Vaše obrázky či informace si už totiž mohl někdo stáhnut. Proto si vždy dvakrát rozmyslete, jaké informace a fotografie dáte na internet.

Buďte opatrní, když instalujete aplikace: Mnohé aplikace třetích stran jsou dílem kriminálníků anebo nevyžádaným spamem. S nimi byste se neradi dělili o Vaše soukromá data.

Rozmyslete si kliknutí na „líbí se mi to“: Předtím než kliknete na „líbí se mi to“, se zamyslete, zda přátelé nemohou být infikováni klikacím červem. Ten začíná kliknutím na „líbí“ a končí tím, že rozesíláte spamové zprávy ostatním. Pokud se chcete tohoto červa zbavit, musíte infikovanou zprávu smazat ze statusu, ze stěny a překontrolovat si i aplikační nastavení pro podezřelé aplikace.Komentáře