ZyXEL uvádí novou verzi Powerline adaptéru PLA-401 v3 pro síťové propojení přes elektrické vedení

Společnost ZyXEL Communications představila nejnovější verzi powerline adaptéru, který je určen pro vytvoření místní sítě za pomocí elektrického vedení.


Princip powerline využívá elektrické kabely jako datový nosič. Nová verze powerline PLA-401 má na fyzické vrstvě propustnost až 200 Mb/s, praktická rychlost, kterou dosahuje uživatel, se pak pohybuje kolem 80 Mb/s, což se blíží hodnotě běžného Ethernetu.

Je jedno, jestli při přenosu přes elektrickou síť bude uživatel přenášet VoIP hovor, e-maily nebo video ve vysokém rozlišení. Díky nasazení QoS je možné v jednom okamžiku přenášet i více časově a datově kritických služeb. PLA-401 v3 je připraven na triple-play, proto nedojde k žádnému výpadku.

Zařízení stačí připojit do elektrické zásuvky, připojit k nim ethernetové kabely a síť je hotová. Stisknutím tlačítka Encrypt navíc dojde k zašifrování přenosu pomocí 128bitového klíče, takže komunikace mezi oběma powerlinami je šifrovaná.

Nový PLA-401 v3 je vybaven takéfunkcí hibernace. Pokud powerline zjistí, že k němu připojený ethernetový kabel je odpojen, přejde do standby módu, čímž dle výrobce ušetří až 50 % elektrické energie. Starter Kit, který obsahuje jeden pár produktu je již dostupný v maloobchodní síti za doporučenou cenu 2122 Kč vč. DPH.Komentáře
K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.