Sophos nabízí UTM s podporou sandboxingu i pro malé firmy

Novou variantu svého UTM řešení – verzi 9.4 – rozšířil Sophos o technologii sandboxingu a zpřístupňuje ji tak i malým či středním firmám. Kromě toho se v UTM 9.4 objevují i funkce jako WAF, VPN a také nové hardwarové možnosti příslušného zařízení.

Sophos nabízí UTM s podporou sandboxingu i pro malé firmy


Ačkoliv je tradiční zabezpečení proti malware stále klíčovou součástí první linie obrany, není již nadále pro ochranu před moderními útoky dostatečná.

Většina řešení sandboxingu nové generace navržených k odhalování neznámého malware je prý ale příliš složitá a drahá na to, aby o ní mohly malé a střední podniky uvažovat.

Sophos ale představil nástroj Sandstorm, který se dodává formou předplatného. Jde o  cloudové řešení, které zajišťuje ochranu proti cíleným útokům, vizibilitu a analýzu právě prostřednictvím technologie sandboxingu.

 

Další vylepšené funkce firmwaru Sophos UTM 9.4 podle výrobce:

  • WAF Persistent Session Cookies zvyšuje uživatelský komfort při práci s firemními aplikacemi, které jsou chráněny řešením Sophos UTM s omezením opakovaných výzev k přihlášení.
  • STAS (Sophos Transparent Authentication Suite) zajišťuje uživatelům sítě spolehlivé a transparentní ověření identity SSO bez nutnosti vlastnit klienta na koncovém bodě. STAS využívá aplikaci v rámci Microsoft Active Directory Server, která sleduje a ukládá případy autentifikace a vyměňuje si tyto informace s UTM, což uživatelům usnadňuje stanovení a vynucování bezpečnostních zásad. 
  • IPv6 SSL VPN Support přidává u řešení UTM podporu konektivity s IPv6 VPN.
Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com


Komentáře