Akcie Applu mají díky iPhonu X rekordní hodnotu

Hodnota akcií Applu se během pár hodin od uvedení iPhonu X dostala na rekordní výši.

Akcie Applu mají díky iPhonu X rekordní hodnotu


Apple uvedl na trh svůj nejnovější iPhone a může se těšit z rekordních hospodářských výsledků. Už během letních měsíců šly prodeje společnosti vzhůru o 12 % a podle jejího šéfa Tima Cooka trend díky iPhonu potrvá až do vánočních svátků. Poslední tři měsíce letošního roku dle něj budou nejsilnějším kvartálem v historii Applu vůbec.

A analytici trhu mu dávají za pravdu. Současná hodnota akcí Applu je na 900 bilionech dolarů a společnost tak má blízko k tomu stát se první „trilionovou“ společností na světě.

Dopomoci jí k tomu mají právě nové modely iPhone 8 a iPhone X, rekordní prodeje v App Storu a obecně sílící pozice na čínském trhu. Mezi červencem a zářím Apple prodal 46,6 milionů svých telefonů, což představuje tříprocentní meziroční nárůst a výnos 28,8 miliardy dolarů, za dané období víc než polovinu veškerých výnosů Applu.

Dařilo se přitom i jeho dalším produktům, včetně Maců, iPadů a Apple Watch, stejně tak službám jako jsou App Store, Apple Pay nebo Apple Music, která ve třetím kvartále letošního roku zaznamenala meziroční nárůst 34 %, mimo jiné i díky výhodnému ročnímu předplatnému. V součtu, i navzdory vyšším nákladům, vzrostly zisky Applu ve třetím kvartále letošního roku meziročně o 18 %, na 10,7 miliardy dolarů.

V závěrečném kvartále roku 2017 Apple očekává rekordní výnosy mezi 84 a 87 miliardami dolarů. Cook spoléhá hlavně na iPhone X, který firmu dle něj dostává do čela na poli rozšířené reality a AR technologií navržených dle něj tak, aby „vše změnily“.

„Vnímám AR jako ohromnou sílu a potenciál a myslím, že Apple se teď nachází v jedinečné pozici, kdy má příležitost stát se na poli rozšířené reality lídrem.“

Úvodní foto: Apple


Komentáře