Dell nabízí vzdálenou správu firmwaru, spojil síly s VMware

Dell se pustil do integrace svého PC Client Command Suite s Workspace ONE cloudovým portálem pro správu mobilních zařízení od VMware. Administrátoři tak mohou jednodušeji pracovat s oběma nástroji najednou.

Dell nabízí vzdálenou správu firmwaru, spojil síly s VMware


Integrace cloudové manažerské konzole pro správu plochy s mobilní platformou AirWatch navíc dalo vzniknout jediné konzoli, pomocí které lze vzdáleně spravovat systémy koncových uživatelů.

AirWatch Dellu a VMware také představilo nový systém provisioningu Windows 10 skrze službu.

Ohlášení integrace AirWatch do služby Dellu přišlo v době, kdy se firma pokouší propagovat svůj distribuční model PC-as-a-service (PCaaS). Služby Dellu nyní kombinují hardware, software, celý obnovovací cyklus počítačů a financování, řešené za jednu licenci na měsíc.

Podle analytické společnosti IDC se na PCaaS model přesune do roku 2020 přes 31 % komerčního PC trhu.

Integrace služeb společností Dell a VMware správu počítače zjednoduší umožněním jednotné správy koncových bodů (UEM). Z cloudu mohou administrátoři nyní spravovat nejen aplikace, ale také firmware.

„Dell je své nabídce unikátní,“ popisuje Anurag Agrawal, hlavní analytik výzkumné společnosti Techaisle. Možnost vzdálené správy je poměrně běžná, ale že zahrnuje i firmware je na trhu prozatím unikátem. „Pro podnikového zákazníka to má několik výhod.“

Možnost vzdálené konfigurace firmwaru umožňuje administrátorům spravovat zařízení na základě požadavků konkrétních uživatelů, pracovního prostředí a zabezpečení.

Úvodní foto: Dell EMC


Komentáře