Intel: Čtyři z deseti počítačů v ČR jsou za zenitem

Čekání u počítače, pomalý náběh programů a malý výdrž baterií představují tři největší stresory pro české podnikové uživatele. Na vině je pomalá obměna firemních technologií - čtyři z deseti stolních počítačů v českých firmách přesluhují.

Intel: Čtyři z deseti počítačů v ČR jsou za zenitem


Podle globálního průzkumu společnosti Techaisle pro Intel je často levnější stará PC nahradit než je opravovat. Oprava PC čtyři a více roky starého firmy v průměru firmu stojí 42 (člověko)hodin, u zařízení mladších než čtyři roky je to jen 21 hodin.

Z hlediska České republiky 66 % firem (v SR 84 %) v průzkumu společnosti Intel vykázalo, že průměrná oprava počítače u nich proběhne ještě během toho samého dne, kdy k ní dojde.

Naproti tomu v 34 % firem stráví zaměstnanec průměrně déle než dva dny, než se k němu počítač vrátí opravený zpátky. Pokud nebudeme kalkulovat čas technika strávený při samotné opravě a další náklady s ní spojené, firma jen kvůli ztrátě produktivity zaměstnance vyčíslené jeho průměrnou hrubou mzdou přijde o 2 470 Kč. Úvodní foto: Fotolia © Syda Production


Komentáře