iPhone v prodejích výrazně překonává HTC G1

Podle analytiků společnosti Morgan Staley překonává iPhone od Applu v prodejích HTC G1 postavený na platformě Android zhruba v poměru 6:1.


Analytici vychází z dat v USA, kde se mezi říjnem a prosincem prodalo 300 000 přístrojů G1 oproti 1,75 milionům iPhonů. Jedná se o 5,9krát větší množství.

Ačkoliv analytici nemají srování ze světa, je zřejmé, že globální situace ještě více nahrává iPhonu, který je k dispozici v zhruba 70 zemích, zatímco G1 se prodává zatím jen v USA a Velké Británii a jeho výhradním distributorem je T-Mobile, což je také určitým způsobem omezující.

Jak jsme před několika dny informovali, 30. ledna má pak tento přístroj dorazit i do ČR a několika dalších evropských zemí, nicméně se jedná stále o nelokalizovanou verzi v angličtině. Více informací najdete v článku Smartphone HTC G1 pro Android míří na český trh.

Android se také potýká s menším množstvím dostupných aplikací a i když Google zprovoznil obdobu AppStore od Applu pro Android, nazvanou Android Market, počet dostupných aplikací pro jednotlivé platformy je zatím stále nesrovnatelný. Situaci by však mohl zvrátit příchod dalších smartphonů určených pro Android, které by posílily pozici této platformy na trhu. I když původně řada výrobců slibovala přinést své modely na trh do konce loňského roku, kromě HTC G1 se objevily zatím informace jen o modelu Neo Freerunner (více o něm viz článek Neo Freerunner: Další smartphone pro Android) a další přístroje jsou zatím v nedohlednu.

Analytička Kathryn Huberty z Morgan Stanley však říká, že mimo trh se smartphony se Applu už tak dobře nedaří. Například prodej počítačů Mac sice vzrostl meziročně o 4 %, cože je ale pod 10% růstem celého trhu s počítači a jejich podíl tedy naopak celkově klesá.Komentáře