Jak rozvíjet svou IT kariéru

Kybernetická bezpečnost, business intelligence, big data a datová věda, DevOps, JavaScript a vývoj či design UI nebo UX budou i do budoucna rozhodně patřit mezi zajímavé oblasti.

Jak rozvíjet svou IT kariéru


Ctižádostiví profesionálové v technologiích, kteří chtějí dále rozvíjet svou kariéru, by se měli zaměřit na oblasti, jako jsou kybernetická bezpečnost, business intelligence, big data a datová věda, DevOps, JavaScript či vývoj a design UI nebo UX, radí globální personální agentura Hays.

Digitální transformace a proměna práce s daty v poslední době rozdmýchávají talentovou válku, popisuje společnost. Vývoj softwaru činí jádro většiny nejlákavějších oblastí.

„Nejde jen o digitální organizace, které se obracejí na nejnovější disruptivní technologie, jde také o tradiční firmy, které se pomocí strategických investic pokoušejí zůstat relevantní v digitálním světě. Pokud mají potenciální zaměstnanci schopnosti potřebné nejen k nalezení práce, ale také k orientaci v tomto novém světě, je pravděpodobné, že svou kariéru budou moci rozvíjet podle libosti,“ věří Adam Shipley, regionální ředitel Hays.

Konkrétněji hodlají podle údajů Hays velké společnosti nabírat odborníky na kybernetické zabezpečení, obzvláště ve finančnictví, veřejných službách a maloobchodu; tyto oblasti spolu zároveň nenápadně válčí o nejperspektivnější pracovníky.

V oblasti business intelligence je také otevřeno mnoho dveří: s tím, jak podniky investují do ochrany, správy a využití získaných dat, je odbornost v business intelligenci velice cenná.


Úvodní foto: Fotolia © vadymvdrobotVyšlo v Computerworldu 4/2018
Celý článek vyšel v magazínu Computerworld 4/2018, můžete si ho zakoupit zde.
Komentáře