Největší poptávka je po vývojářích C++, Java a mobilních aplikací

Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila aktuální výsledky svého každoročního průzkumu platů.

Největší poptávka je po vývojářích C++, Java a mobilních aplikací


Materiál poskytuje srovnání finančního ohodnocení u 8 vybraných segmentů v rámci všech regionů ČR. Z šetření vyplývá, že největší regionální rozdíly ve výši platů lze sledovat v oblastech informačních technologií a financí.

Průzkum Graftonu ukazuje, že největší konkurence mezi uchazeči i mezi samotnými firmami panuje tam, kde je pracovní trh nejdynamičtější, tedy v oblasti IT a telekomunikací. Zaměstnavatelé se zde zaměřují téměř výhradně na specialisty s praxí, na kvalitu a flexibilitu. Největší poptávka je po vývojářích (Java, C#/.NET, ale i vývojářích mobilních aplikací), řada firem poptává i specialisty v oblasti Big Data, datových skladů a datových analýz. Velká je rovněž poptávka je také po odbornících na virtualizaci a cloudová řešení (privátní i veřejné cloudy).

Nejvyšší mzdy se na všech IT pozicích drží tradičně v Praze, ovšem Brno již (oproti předchozím letům) začíná Prahu dorovnávat, na některých pozicích jsou běžné výplaty ve výši 100 000 Kč i výše. Nejlepší podmínky pak může získat CIO, systémový architekt, ředitel technické podpory, manažer vývoje SW či projektový manažer.

Pro srovnání: manažer telefonního či zákaznického centra Praze či Brně začíná na 50 000 Kč a dosáhnout může až k 70 000 Kč.

Podle Martina Ježka, obchodního ředitele společnosti Grafton Recruitment, lze od počátku letošního roku sledovat zvýšený zájem klientů o obsazování nových pozic. „Tento nový trend evidentně souvisí s postupným oživováním ekonomické aktivity v České republice,“ říká M. Ježek. „Domnívám se, že po období stagnace a poklesu reálných mezd v České republice v letech 2010–2013 se rok 2014 a zejména jeho 2. pololetí ponese ve znamení změny.“

Úvodní foto: © Tupungato - Fotolia.com


Komentáře