Novým šéfem Microsoftu se má stát Satya Nadella

Podle informací serveru Bloomberg se do čela Microsoftu postaví současný viceprezident pro cloud.

Novým šéfem Microsoftu se má stát Satya Nadella


Satya Nadella byl dlouhou dobu považován za jednoho z vážných adeptů na místo, ze kterého hodlá v dohledné době odejít současný generální ředitel společnosti Steve Ballmer. Ten o svém záměru informoval loni v srpnu, kdy prohlásil, že na svou pozici rezignuje do jednoho roku.

Bloomberg však ve své zprávě přišel i s další zajímavou informací. Správní rada Microsoftu údajně uvažuje o odvolání Billa Gatese z pozice svého předsedy a jeho nahrazení členem představenstva Johnem Thompsonem. Pokud by společně s Ballmerem skutečně odešel i zakladatel společnosti, přišel by Microsoft hned o dva významné představitele.

44letý Nadella je původem z Indie. V USA studoval informatiku na UW–Milwaukee a obchodní správu na Chicagské univerzitě. V Microsoftu pracuje již od roku 1992 a stojí například za serverovým řešením BizTalk nebo produkty Office pro menší firmy.

Známým se ale stal Nadella kvůli řízení některých významných internetových aktivit Microsoftu. Například se zasloužil o přeměnu služby Windows Live Search na vyhledávač Bing, jehož podíl na americkém trhu naposledy činil 18,2 % (jinde to ovšem tak slavné není).

Kritici ale Nadellovi vyčítají jednu poměrně zásadní věc. Vadí jim, že nikdy nepůsobil ve výkonné vedoucí pozici. Tím se liší od dalších často zmiňovaných kandidátů Tonyho Batese, který svého času vedl Skype, a Alana Mulallyho z Fordu. Mulally však nedávno prohlásil, že ve Fordu zůstane.

 


Úvodní foto: © IDG San Francisco


Komentáře