Prodejnost tabletů klesá o pětinu, stávají se však oblíbeným pracovním nástrojem

Podle průzkumu roste počet lidí, kteří používají tablet k práci. Manažeři jim dávají přednost před notebooky.

Prodejnost tabletů klesá o pětinu, stávají se však oblíbeným pracovním nástrojem


Prodejnost tabletů dále klesá. Za poslední kvartál se propadla o 20 %. Roste však jejich využití na pracovišti. Přinejmenším v zámoří, kde podle aktuálního průzkumu trhu v následujících třech letech vzroste podíl společností, které tablety využívají jako každodenní pracovní nástroj, o 155 %.

„Tohle je nezanedbatelný trend,“ uvádí společnost J. Gold Associates ve výsledné zprávě svého průzkumu. Ten se zabýval mimo jiné i tím, zda společnosti svým zaměstnancům pořizují tablety firemní, nebo zda  do nich zaměstnanci pro pracovní účely investují sami.

Ukázalo se, že 12 % všech zaměstnanců pracuje s tablety vlastními, přičemž během tří let se toto procento vyšplhá až na číslo 21 %.

„Nejde však o nijak významný podíl,“ říká analytik Jack Gold a podotýká, že životnost tabletů je ve srovnání s mobilními telefony podstatně vyšší – uživatelé si je nechávají tři až pět let, zatímco u chytrých mobilních telefonů je to v průměru půl druhého roku.

„Většina zaměstnanců pro práci nepotřebuje své tablety inovovat hardwarově, nýbrž softwarově. Nepotřebují super displej, ale hlavně něco, co je funkční. V práci potřebujete, aby tablet sloužil danému pracovnímu úkolu, kdežto doma ho používáte ke všemu.“ Na druhou stranu, neplatí to bez výjimky, mezi manažery přibývá těch, pro které tablet představuje skladnější alternativu notebooku.

Dle prognóz nejvýraznější nárůst uvnitř firem, jejichž zaměstnanci hojně využívají tablety, v následujících letech zaznamenají tablety s operačním systémem Windows, a to až o 123 %, ty Androidové o 75 % a iPady o 63 %.

Tato čísla jdou proti posledním statistikám prodejnosti, kdy ve třetím kvartálu letošního roku Apple předčil ostatní výrobce, když do světa poslal skoro 10 milionů tabletů. Na druhou stranu oproti stejnému období loňského roku je to o 20 % méně.

A ještě na jednu zajímavost průzkum ukázal. Zatímco firmy pohybující se ve finančním odvětví preferují využívání tabletů s operačním systémem Windows, mezi zaměstnanci ve zdravotnictví najdeme hlavně tablety s Androidy.

Úvodní foto: Fotolia © ambrozinio


Komentáře