Skoro 75 % lidí preferuje papírovou knihu před elektronickou

Podle průzkumu na téma čtení e-knih firmy PocketBook přečte 66 % Čechů víc než jednu knihu za měsíc.

Skoro 75 % lidí preferuje papírovou knihu před elektronickou


Ve dnech 26. října až 30. listopadu probíhal internetový průzkum trhu na téma čtečky a čtení e-knih, který organizoval výrobce e-knih PocketBook.

Průzkumu se zúčastnilo téměř 500 respondentů, jejichž úkolem bylo odpovědět na šest otázek spojených s funkcemi čteček, získáváním obsahu, srovnání čteček s klasickými knihami, apod.

Mezi účastníky byli téměř rovný dílem zastoupeni muži i ženy, přičemž přesně 50% z nich používá elektronickou čtečku. Na 66 % účastníků přečte více než jednu knihu za měsíc a 16% dokonce tři a více knih za stejné časové období. Naopak 20 % přečte jen jednu knihu za půl roku.

Lidé čtou hlavně na cestách (43 %), na dovolené a doma - tam nejčastěji večer před spaním. Z výsledků je rovněž patrné, že pro majitele čteček je důležité menu v češtině (48 %) a funkce nasvícení displeje (28 %).

Možnost číst různé formáty textu bez konverze a mít na zařízení předinstalované slovníky považuje za důležité shodně 24 % respondentů. 72 % lidí dosud před elektronickým obsahem preferuje klasické knihy. Co se týká  oblíbené doby a místa na čtení, 67 % čte doma, 50 % před spaním, 43 % na cestách, 32 % na prázdninách, 25 % čte „pořád“.  A nakonec – 68 % respondentů by si vybralo čtečku značky PocketBook.

Úvodní foto: PocketBook


Komentáře