Společnosti rozšiřují mobilní podporu pro zaměstnance

Nová studie společnosti Forrester ukazuje, že velké společnosti po celém světě rozšiřují podporu pro mobilní zařízení svých zaměstnanců.

Společnosti rozšiřují mobilní podporu pro zaměstnance


Téměř dvě třetiny velkých firem se podle nové studie snaží o zlepšení mobilní podpory pro své zaměstnance, partnery a zákazníky. Podle Forresteru 64 % všech dotázaných společností rozšiřuje podporu pro různá mobilní zařízení v návaznosti na potřeby svých zaměstnanců. Podle studie není větší podpora mobility žádným překvapením, neboť napomáhá ke zvýšení produktivity. Z nedávné studie poskytovatele WiFi připojení pro velké firmy iPass vyplývá, že velké množství zaměstnanců pracuje až dvacet hodin týdně bez mzdy jen díky tomu, že v jejich firmách byla zavedena politika BOYD (bring your own device - přineste si vlastní zařízení).

Z průzkumu mezi téměř 5000 zaměstnanci v Severní Americe a Evropě vyplývá, že 66 % z nich používá každý den pro pracovní účely dvě či více zařízení (desktop, laptop, smartphone nebo tablet). Sedmašedesát procent zaměstnanců si v průzkumu vybralo pro práci smartphone a 70 % si vybralo tablet. „Tato zvyšující se diverzita mobilních zařízení, která využívají zaměstnanci pro práci, vyžaduje, aby společnosti nabídly svým zaměstnancům dostatečnou podporu,“ uvádí Forrester.

Z průzkumu dále vyplývá, že 60 % firem ve Velké Británii a 56 % v Německu se již v současné době zaměřuje na tvorbu komplexní korporátní politiky, která má zaměstnancům poskytnout mobilní podporu včetně potřebných mobilních aplikací tak, aby je mohli využívat k práci. Ve Francii to dělá pouhá třetina firem, avšak 60 % francouzských firem zvedá rozpočty pro své oddělení IT, aby zlepšily mobilní podporu zaměstnanců, přístup k zařízením a mobilním aplikacím. Ve Velké Británii pak 28 % velkých společností implementuje vlastní firemní e-shopy s aplikacemi pro mobilní zařízení pro potřeby svých zaměstnanců, ve Francii to je 16 % a v Německu 14 %.

Úvodní foto: © FotolEdhar - Fotolia.com


Komentáře