Telefon v brýlích nebo na ruce?

Jeremy Horwitz z Venture Beat uvažuje nad tím, jak by mohla vypadat budoucnost nositelných zařízení. Cituje mimo jiné Jonathana Iveho, hlavního designéra Applu. Ten řekl, že Apple Watch nevznikly proto, aby řešily nějaký problém nebo potřebu. Mají místo toho připravit zákazníka na budoucnost.

Telefon v brýlích nebo na ruce?


„Většina z nás má své telefony u sebe, ale nejsou s vámi propojeny. Uvědomte si, jaké by to bylo, pokud bychom je u sebe mohli mít pořád, co by to pro nás jako uživatele znamenalo. Nejde o dnešní technologie a možnosti, ale o budoucnost,“ popsal tehdy v rozhovoru.

Jde o neobvyklé tvrzení: Ive tím vlastně řekl, že Apple Watch spíše naznačují možné směřování budoucnosti, než že by v současnosti byly skutečně potřebným produktem.

Ostatně, dnešní wearables mají mnoho nedostatků. Apple Watch má procesor na úrovni iPhonu třetí generace, hodinu baterie při telefonování, může hrát hudbu i krátká videa, psát zprávy či e-maily, funguje pár aplikací. Jistě, najde se využití, ale nic moc neřeší.

Co tedy podle Horwitze Apple plánuje? Vyšší výkon s obdobnou výdrží baterie a lepší micro LED displeje. To by navíc mohl propojit s rozšířenou realitou. Samozřejmě ne přímo pro Apple Watch, na to je displej zkrátka příliš maličky, ale např. S brýlemi. Patenty, které v současnosti Apple má, napovídají, že firma míří na brýle s rozšířenou realitou, které budou fungovat jakožto samostatná platforma; celý svět v jednom zařízení na nose.

Problém je snad jen v tom to všechno do standardně vypadajících brýlí nacpat – není na to totiž místo. Google Glass dokázaly, že příliš futuristický vzhled fungovat nebude.

Jenže co to zkombinovat? Chytré brýle, které budou brát data z minipočítače – hodinek – na ruce?

Dnešní nositelná zařízení jsou spíše technologické hračky. Z dlouhodobého hlediska, věří Horwitz, by se však mohly stát něčím mnohem víc.

Úvodní foto: © Google


Komentáře