Uživatelé jsou s iPhonem 4S spokojeni i přes problémy s baterií

Zatímco pro technologické nadšence byl iPhone 4S zklamáním, pro milióny lidí, kteří si ho již zakoupili, tomu tak není. Ve skutečnosti podle nového průzkumu organizace ChangeWave má 4S větší úspěch u zákazníků než měl model iPhone 4.

Uživatelé jsou s iPhonem 4S spokojeni i přes problémy s baterií


Sedmdesát sedm procent z 215 uživatelů iPhonu 4S uvedlo, že jsou "velmi spokojeni" s tímto novým telefonem, pouze dvě procenta byla nespokojena, vyplývá z výsledků průzkumu z počátku listopadu provedeného výzkumnou organizací ChangeWave, což je divize skupiny 451 Group. Dalších 19 procent respondentů uvedlo, že jsou spokojeni alespoň trochu.

V průzkumu v červenci 2010 72 procent uživatelů iPhonu 4 tvrdilo, že jsou "velmi spokojeni" s tehdy novým modelem. Zatímco uživatelé jsou s modelem 4S spokojeni, téměř 4 z 10 z nich potvrzuje, že životnost baterie je "příliš krátká" a 8 procent si myslí, že jde "o velký problém."

U modelu 4S společnost Apple představila důmyslnou "hlasovou asistenci" Siri, která umožňuje uživateli ovládat celou řadu úkolů a funkcí přirozeným jazykem mluvenými příkazy či dotazy. Applu se sázka na Siri vyplatila, průzkum prozradil, že jde o nejoblíbenější novou funkci.

Hlasové ovládání Siri bylo hodnoceno jako nejoblíbenější funkce 49 procenty vlastníků telefonu. Na druhém místě se umístilo "obecně snadné použití" (u 39 procent uživatelů), dále nová 8 mega pixelová kamera (33 procent), rychlé procházení webu (24 procent) a rozlišení obrazovky (23 procent).

Služby iCloud společnosti Apple, které byly představeny právě u modelu 4S a ostatních modelů, které jsou schopny využívat nejnovější firmware iOS 5, skončily na pátém místě s 19 procenty.

Mezi zdaleka dva největší zápory patří životnost baterie nového modelu a nepřítomnost 4G nebo LTE podpory. Více než jeden ze tří uživatelů (38 procent) prozradil, že životnost baterie je příliš krátká a jen o trochu méně než jedné třetině (30 procent) vadí zmiňovaná absence 4G.

Zástupci ChangeWave se také uživatelů zeptali, zda mají zkušenosti s kratší životností baterie u nového telefonu. "Dva z pěti majitelů (40 procent) uvedli, že to u svého iPhonu 4S tuto skutečnost zaznamenali. Nicméně, na otázku, jak moc velký problém to pro ně představuje, jen osm procent dotázaných uvedlo, že jde o velký problém, zatímco 20 procent si myslí, že je to poněkud menší problém," vyplývá ze zprávy.Komentáře