Uživatelé Windows 8 ignorují „moderní“ aplikace

Většina majitelů počítačů s nainstalovaným systémem Windows 8 si spustí méně než jednu aplikaci denně.

Uživatelé Windows 8 ignorují „moderní“ aplikace


Většina spotřebitelů a malých firem používajících Windows 8 stále dává přednost „klasickým“ aplikacím určeným pro pracovní plochu, tedy těm ve stylu Windows 7.

Podle společnosti Soluto, která nabízí služby správy počítačů, pouze 39 % vlastníků stolních počítačů s Windows 8 spustí aplikace pro moderní uživatelské rozhraní více než jednou denně. Uživatelé přenosných počítačů jsou v tomto ohledu o něco aktivnější, protože více než jednu aplikaci pro moderní rozhraní si denně pustí zhruba 40 % z nich. O moc lépe na tom nejsou ani notebooky s dotykovou obrazovkou. 42 % majitelů těchto zařízení si spustí více než jednu „moderní“ aplikaci denně. Nadpoloviční většinu příznivců má nové rozhraní pouze u tabletů. Alespoň jednu aplikaci pro nové rozhraní si denně pustí přibližně 56 % uživatelů tabletů s Windows 8.

Soluto vychází ze své zákaznické základny, která v současnosti používá zhruba 10 800 zařízení se systémem Windows 8 – stolní počítače, notebooky, notebooky s dotykovým ovládáním a tablety. Soluto nabízí své služby jak koncovým zákazníkům, tak malým a středním firmám a správcům IT ve větších společnostech, ale průzkumu se účastnili převážně koncoví uživatelé a malé firmy, vysvětlil Roee Adler, produktový ředitel ve společnosti Soluto.Úvodní foto: © Microsoft


Komentáře