Z praxe IT: A opět tu máme nový rok

Paradoxně ne v den svých narozenin, ale s příchodem nového roku si teprve uvědomím, že jsem zase o rok starší a o rok zkušenější. Komu by se ostatně chtělo v půlce roku při letní grilovačce zaobírat se takovou podřadností, jakou změna číslovky značícího můj věk bezpochyby je.

Z praxe IT: A opět tu máme nový rok


Já navíc patřím k těm, kteří si rádi nejen do nového roku dávají předsevzetí, ale buďme upřímní, v půlce roku to nejde tak hezky. Na hubnutí deseti kil mě naštěstí moc neužije, asi jsem do nich ještě nedorostla. Jsou to tedy spíše takové úkoly a restíky z let minulých, o kterých moc dobře vím, že by bylo záhodno je letos dokončit, odškrtnout, splnit. Výzvy, na něž v průběhu roku nereaguji a až odpočinek ve vánočním čase mě donutí zamyslet se, jestli jsem neudělala něco jinak, špatně.


Kateřina Janulová

Kateřina Janulová

Autorka se mezi počítači pohybuje už několik let, z toho tři roky v prostředích bankovních IT. Psaní jí pomáhá odpočinout si od pracovního života pro korporace.


Už několikátý rok navíc začínám novou prací. A to je dobrý důvod k tomu udělat menší bilancování, co se mi v té minulé povedlo, co naopak ne a co chci, aby se mi povedlo letos – v té nové.

Srdéčko plánovače ve mně jásá. Vezmu si své krásné nové elektronické zařízení, jehož koupi jsem si naplánovala loni v lednu, a začnu plánovat: Méně se stresovat a brát se méně vážně, něco se doučit a něco raději dostat z hlavy. A hlavně nezlenivět!

A naučit se konečně pořádně makra a nepoužívat jen ty plichty, které tvořím doposud. A maticové vzorce, uf, ani jsem si nemohla vzpomenout, jak se to řekne česky. S tím úžasným softwarem na správu eshopu to taky pěkně flákám, jen co je pravda. A pak taky ten projektový management. Zkontrolovat platnosti licencí, předplatných, STK u auta, odevzdat daňové přiznání a vrátit se k focení, když teď hodně času trávím mimo domov.

Je toho víc než dost, a když si k tomu přidám úkoly ze soukromého života, mám letos co dělat. Ach ano, a ještě začít psát svůj vlastní blog, kde mé časté „můj milý deníčku“ najde spíše své uplatnění. A ještě si oprášit němčinu. Úniky z reality všedních dnů jsou důležité.

Svá předsevzetí neberu jako nějaké pachtění či lopocení mé touze po volnosti navzdory, jak už tomu u mnohých takových bývá. Neskončily by úspěchem. A já jsem prchlivé povahy a prohry nesu těžce. Stanovuji si tedy splnitelné cíle.

Jen – jako každý rok – zbývá ten nejdůležitější. Dělat to všechno včas!

 

Úvodní foto: © Creativa - Fotolia.com


Komentáře