Z praxe IT: Ranní ptáče do práce skáče

Pokud patříte k openspacovým obyvatelům, nemusím vám asi detailně popisovat, jaká všechna úskalí tyto kanceláře mívají. Moc nebo málo puštěná klimatizace, moc nebo málo stažené rolety, hluční kolegové, kolegové s jídlem u stolu, fronty v kuchyňce... Zkrátka, je toho víc než dost. Práce s lidmi je těžká a se živými obzvlášť.

Z praxe IT: Ranní ptáče do práce skáče


Pokud máte volnou pracovní dobu, mám pro vás jeden tip: Přivstaňte si a choďte do práce brzo! Že se vám ráno z vyhřátého klobouku nechce? Řeknu vám pár výhod, které stojí alespoň za pokus vyhrabat se ráno z postele o něco dřív.


Kateřina Janulová

Kateřina Janulová

Autorka se mezi počítači pohybuje už několik let, z toho tři roky v prostředích bankovních IT. Psaní jí pomáhá odpočinout si od pracovního života pro korporace.


Snadná doprava

Stává se vám, že často přijdete do práce pozdě, protože jste stáli půl hodiny v koloně, případně kroužili kolem firmy a hledali místo? Nebo jste se nevešli do autobusu, metra nebo na cyklostezku? Brzy z rána takové věci nehrozí, navíc pohodlně zaparkujete v okolí kanceláře nebo nemusíte řešit, že vám někdo zaparkoval na vašem vyhrazením stání.

Nebojujete o poslední lžičku v kuchyni

Přísun tekutin je základ. Když přijdete do práce brzo, nemusíte stát frontu u kávovaru nebo u rychlovarné konvice a nikdo si nevypůjčí váš hrnek nebo skleničku, kterou pak hledáte celý týden.

Stihnete udělat i nějakou opravdovou práci

Po ránu je v kanceláři prázdno, pokud se nic mimořádného neděje, tak vás ani nikdo neruší, nevolá, nezve na schůzky, takže máte spoustu času věnovat se činnostem, které vyžadují stoprocentní pozornost, nebo jen dodělat v klidu resty. Můžete si rovněž nastavit klimatizaci a žaluzie, jak se vám chce.

Hezky vám vytráví

Když do kanclu přifuníte v půl jedenácté, tak se na oběd kolem půl dvanácté dostanete jen stěží. Když už máte odmakány čtyři hodiny, jde se na oběd o dost lépe, pracovní doba se převalí do druhé poloviny a odpoledne pak příjemně rychle uteče. Hrnek a lžičku jste si vybojovali už ráno, takže odpolední kávě nic nestojí v cestě.

Brzký odchod

Pokud nemáte naplánovány schůzky až do večerních hodin, můžete se v klidu zdekovat už odpoledne. Opět se vyhnete kolonám a přecpané hromadné dopravě a zbyde vám ještě spousta času na vaše koníčky, v bazénu nebo v posilovně ve čtyři odpolene zpravidla narváno není. Stihnete si třeba nakoupit v obchodech s krátkou pracovní dobou nebo zajít na výstavu.

A pak je tu tedy ještě jedna varianta – nechodit do práce vůbec.

 

Úvodní foto: © macrovector - Fotolia.com


Komentáře