Po vydání prvních 45nm Opteronů poodkryla společnost AMD roušku tajemství nad dalšími projekty, které chystá na nadcházející roky a uveřejnila časový plán pro vypouštění nových procesorů pro nejrůznější kategorie počítačů.
Jednou z prvních novinek je procesor chystaný pro netbooky, o kterém se mluví již delší dobu, ale nyní již známe termín jeho uvedení na trh – mělo by to být již v příštím roce a bude konkrétně určen pro přístroje s úhlopříčkou menší než 10“ a používané jako druhé notebooky hlavně na surfování po webu a psaní e-mailů. Nicméně podle Randyho Allena z AMD bude nový mobilní procesor být schopný dodat více výkonu, než jen na základní práci a měl by být přímou konkurencí pro Atomy od Intelu.
V současnosti však není jasné, zda AMD plánuje proniknout i do segmentu takzvaných MIDů (Mobile Internet Devices), v nichž se Atomy také prosazují a kde jdou i jiní hráči jako například nVidia.
Konkrétně by v roce 2009 měl přijít čip s kódovým názvem Conesus s 1 MB cache a v dalším roce pak Geneva, který má podporovat 2 MB cache. Během těchto dvou let se také počítá s dvoujádrovými modely a podporou pamětí typu DDR3.
Horší zprávou je ale to, že se opozdí vývoj hybridního procesoru AMD – tzv. Fusion, který má kombinovat jádra i CPU i GPU. I když se tento procesor měl původně objevit v roce 2009, nyní je vydání čipu s podobnými vlastnostmi chystáno až na rok 2011. Zveřejněno bylo to, že má mít kódové označení Llano, bude určen pro maistreamové notebooky a desktopy a bude mít čtyři jádra a čtyři MB cache.
Mezeru díky odsunutí projektu Fusion má zaplnit dvoujádrový procesor Caspian a také čtyřjádrový Champlain, které budou vydány v roce 2009, respektive 2010.
Na rok 2011 pak AMD plánuje procesory Ontario určené pro ultramobilní notebooky a pak Orochi pro high-endové desktopy. Tyto procesory budou vyrobené již 32nm procesem (na který chce AMD přejít právě v roce 2011) a měly by být i výrazně energeticky efektivnější, než 45nm procesory. Pro srovnání, Intel ale o přechodu na 32nm technologii uvažuje již s koncem příštího roku a AMD tak může v této oblasti získat dvouroční zpoždění.
Co se týká serverových procesorů, na příští rok chystá AMD šestijádrový Istanbul, který se stane nástupcem ve čtvrtek uvedeného Shanghaie a na rok 2010 je potvrzen dvanáctijádrový čip Magny-Cours, který pravděpodobně vznikne spojením dvou šestijader.