Po té, co se Droid dostal v pátek na trh, nastala situace, že jsou v prodeji souběžně přístroje s různými verzemi této platformy. Navíc o možnosti upgradu přístrojů se starší verzí Androida na nejnovější vydání, se mluví jen velmi spoře a tato situace vzbuzuje různí spekulace. Pokud některé přístroje budou pracovat na Androidu 1.5 nebo 1.6 a jiné na Androidu 2.0, hrozí například problémy s kompatibilitou aplikací mezi různými verzemi této platformy.
Například zástupci Motoroly, která nabízí také smartphone Cliq s Androidem 1.5 na otázku o jeho upgrade na verzi 2.0 odpověděli poměrně vyhýbavě s tím, že tento přístroj bude moci být „bezdrátově“ aktualizován podle budoucích potřeb a bude se tak moci vyvíjet, nicméně zatím nejsou stanoveny termíny, kdy by se tak mělo stát. Google pak informoval, že starší přístroje sice mohou být aktualizován na verzi 2.0, ale jen pokud jim k tomu nebudou bránit hardwarová omezené. Nicméně tato aktualizace pro starší přístroje není k dispozici.
Již spolu s uvedením vývojářského kitu pro Android 2.0 vyslovil Avi Greengart, analytik společnosti Current obavu, že je možné, že díky hardwarovým nárokům nebude možné všechny přístroje aktualizovat na tento nový software a někteří uživatelé se tak budou muset spokojit se starší verzí. Podobně také Carl Howe, analytik společnosti Yankee Group upřesňuje, že aktualizovat na verzi 2.0 by mohly jít jen ty přístroje, které mají dostatečně velkou flash ROM. Například HTC G1, první uvedený smartphone s Androidem, má jen flash ROM o velikosti 256 MB, zatímco Droid disponuje 512 MB této paměti, ovšem stejným množstvím je vybaven i zmíněný Cliq, takže jeho aktualizaci by nestálo nic v cestě.
Co se týká zmíněné nekompatibility aplikací, Android 2.0 podporuje např. multidotykový displej, takže programátoři budou muset počítat se dvěma typy rozhraní, jinak takové aplikace nebudou na starších přístrojích dobře ovladatelné. Howe varuje, že toto rozštěpení může být pro platformu nebezpečné a poukazuje na výhodu platformy od Applu, kde je jediný typ displeje, jediné rozhraní a jednou napsaná aplikace funguje stejně na všech přístrojích, což je z uživatelského hlediska velmi příjemné. Pokud by se Android měl dostat do problémů s nekompatibilitou, pravděpodobně by mu to uškodilo, uzavírá analytik.