Pro uživatele to sice není příliš příznivá zpráva, nicméně od tohoto kroku se dá očekávat, že platforma Android se stane atraktivní pro další programátory a vývojáře a vznikne řada dalších nových aplikací.
Vývojáři nyní mohou umisťovat své aplikace společně s cenou a podle Erica Chu ze společnosti Google začne možnost platit za aplikace pro americké zákazníky v polovině tohoto týdne a v dalších zemích se tak stane během následujících měsíců.
Android Market je v provozu od října, ale dosud neměl žádný systém pro placení stahovaných aplikací a všechen zde nabízený software byl k dispozici zdarma, i když Google sliboval zavedení prodeje v tomto roce. Na rozdíl od konkurenčního App Store s aplikacemi pro iPhone není na Android Marketu nutné, aby aplikace byly otestované a schválené samotným Googlem (i když na druhou stranu ověření plné funkčnosti třetí stranou nemusí být vždy na škodu) a vývojáři se mohou registrovat a nahrávat své aplikace na Android Market za poplatek 25 dolarů.
Placení za aplikace pro Android by mělo být řešeno prostřednictvím kreditních karet a zatím tak bude možné zaplatit jen americkým a britským vývojářům. Ještě v tomto kvartálu by se ale měli dočkat i vývojáři z Německa, Rakouska, Holandska, Francie a Španělska, kteří budou moci také nabídnout placené aplikace ke stažení a ke konci tohoto čtvrtletí pak přibudou do seznamu i další země, potvrdil Chu.