Na velkých letištích a různých kulturních akcích po celé zemi tak CASA testuje vybavení na detekci dronů. Chce je lépe monitorovat a dbát na dodržování stanovených pravidel. Testování vybavení probíhá také v přístavu v Sydney, kde se drony vyskytují často a v hojném počtu.
Sledovací výbava umožňuje CASA identifikovat lokaci letícího dronu a jeho majitele. Pokud je dostupné, tak zařízení také zobrazí sérové číslo dronu.
O zákonech na pilotování bezpilotních letounů – dronů – se hojně diskutuje po celém světě, v Austrálii nesmí operátor dronu přiletět do vzdálenosti 5,5 kilometrů od letiště, přístavu v Sydney nebo nad různými společenskými akcemi – koncerty, sportovními událostmi a podobně. Pokud chce operátor dronu výjimku, musí zažádat přímo u CASA.
Od začátku letošního roku už CASA zaznamenala 26 případů, kdy majitelé dronů porušovali zákon. Počet majitelů dronů přitom stále roste.
Současné metody CASA nenutí drony porušující pravidla přistát; technologie, která to dokáže, existuje, ale její použití je značně kontrolováno a omezováno.
Použití rušiček GPS signálu je navíc v Austrálii nelegální a lze jej pokutovat až 270 000 dolary nebo 5 lety vězení, pokud jejich užití ohrožuje bezpečí jiných osob.
CASA v roce 2017 vydala aplikaci, která operátorům dronů ukazuje, kde mohou bezpečně létat v rámci zákona.