Hlavní navigace

AVG nabízí bezplatný audit firemního IT

25. 2. 2011

Sdílet

AVG nabízí firmám Online Security Audit, službu představující bezplatný audit podnikového IT.

Nedávný průzkum AVG Market Landscape Report 2010 ukázal, že 25 procent malých a středních firem se stalo oběťmi narušení bezpečnosti a více než 14 procent SMB nemá žádný bezpečnostní software, čímž se vystavují možným útokům.

Koncem loňského roku AVG oznámila spuštění Business Resource Centre, bezplatného on-line centra pro podniky zahrnující návody, tipy a software ke stažení, které pomáhá společnostem v problematice internetové bezpečnosti.

 

Řešení firemního IT v malých a středních společnostech může vypadat podle AVG takto:

1. zóna  - Sociální sítě

Problém: Důvěra – lidé věří lidem, které znají. Čtyřicet procent podniků umožňuje přístup k sociálním sítím, ale pouze dvacet tři procent tvrdí, že má i odpovídající zabezpečení.

Řešení: LinkScanner společnosti AVG nebo jiný webový štít.

 

2. zóna – Instant Messaging a chat

Problém: Viry a další škodlivé kódy mohou být ukryté v souborech odeslaných přes službu Instant Messaging. To může mít za následek zvýšené množství spamu a phishingových útoků, neboť některé služby chatu při registraci připojí přezdívku k emailové adrese.

Řešení: Nepoužívat e-mailovou adresu, která je stejná jako uživatelské jméno na chatu.

 

3. zóna – Vnitřní hrozby: pod svícnem bývá tma

Problém: I když by se firmy měly více zaměřit na kybernetické zločince, jsou to právě zaměstnanci, kteří jsou zodpovědní za většinu škodlivého kódu v podnikových sítích.

Řešení: Aktuální informace o potenciálních zaměstnancích – zejména o technickém personálu – jsou nezbytné. Rizikové podniky by měly zvážit využití pokročilých nástrojů k získávání informací o možné trestné činnosti a celkové důvěryhodnosti nových zaměstnanců.

 

4. zóna – Neztratit kontrolu

Problém: Umožnění zaměstnancům použít jejich vlastní elektronické přístroje v práci zvyšuje riziko, že se škodlivý kód dostane do firemní sítě.

Řešení: Firmy mohou používat virtualizační technologii k vytvoření virtuálně bezpečné zóny v rámci jejich hardware – jako velvyslanectví v cizí zemi – ale mohlo by být jednodušší a efektivnější zavést účinnou sadu bezpečnostních antivirových kontrol a auditních postupů.

 

5. zóna – USB disky a podobná zařízení

ICTS24

Problém: Přenosné USB disky jsou velmi efektivní při šíření malware. V porovnání s notebookem nebo chytrým telefonem vypadají neškodně, ale mohou v sobě přenášet několik gigabytů kódu – z nichž některé mohou být škodlivé.

Řešení: Přenosné disky mohou být automaticky kontrolovány pomocí bezpečnostního softwaru nebo si uživatelé mohou spustit kontrolu manuálně ještě před tím, než otevřou soubory na disku.