Bezpečnostní přehled: Celý Internet krátce tekl přes Čínu

7. 12. 2010

Sdílet

Může tvůrce malwaru zažalovat antivirovou firmu za to, že odstraňuje jeho program? Jaké budou hlavní bezpečnostní trendy v příštím roce? Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.

Objevují se první prognózy vývoje IT bezpečnosti v roce 2011. K předpokládaným trendům patří hacking podporovaný vládami, úniky dat prostřednictvím souborů (namísto databázových záznamů), útoky typu man in the browser a „fúze“ podvodníků, tj. spojování menších kriminálních gangů.

Více na SecurityWorld.cz

 

Google Chrome 8 přináší mj. vlastní vestavěný prohlížeč PDF, který by měl být pro uživatele bezpečnější než plug-in od Adobe. PDF se v Chrome zpracovává v sandboxu.

Více na SecurityWorld.cz

 

Objevil se nový způsob, jak obejít Řízení uživatelských účtů (UAC) ve Windows 7 a Windows Vista a pracovat pak s počítačem s právy správce.

Více na SecurityWorld.cz

 

Antivirové skenery jsou v řadě případů k dispozici i on-line, bez toho, aby uživatel musel něco instalovat. Nejčastěji mají tyto kontrolní programy podobu komponent ActiveX. Jaké jsou jejich výhody a naopak nevýhody?

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak se mohlo stát, že internetový provoz včetně komunikace amerických vládních a armádních organizací byl přesměrován tak, že tekl přes Čínu? Šlo o náhodu, nebo úmysl?

Více na SecurityWorld.cz

 

Právní aspekty boje a malwarem. Antivirus a škodlivé aplikace jsou dva typy softwaru stojící proti sobě, které mají svou instalaci posvěcenu dohodou EULA, s níž uživatel (často nevědomě a bez přečtení) souhlasil. I proto se prodejci pochybného softwaru nebojí bránit, o čemž svědčí několik právních případů...

Více na SecurityWorld.cz