Pravidelný přehled bezpečnostních novinek připravovaný ve spolupráci se serverem SecurityWorld.cz.
Měli by poskytovatelé Internetu odpojovat infikovaná PC, a bránit jim tak v dalším šíření škodlivého kódu? S tímto návrhem přišel loni viceprezident Microsoftu Scott Charney, nyní však změnil názor. Proč?
Píše se rok 2020. Ekonomicky i vojensky stále silnější Čína se rozhodla připojit připojit Singapur. Vojenský konflikt je v tomto fiktivním scénáři provázen kybernetickou válkou. Co se při ní stane? Dojde k výpadku elektrorozvodných sítí, začnou civilní letadla padat z oblohy? A vrátíme se pak na stromy?
Firefox 4 má z hlediska bezpečnosti představovat jednoznačně krok vpřed. Proč? Mimochodem, autor komentáře stejně tak chválí i nový Internet Explorer 9.
Kritické zranitelnosti se nevyhýbají ani serverům NASA. A vzhledem k tomu, že se jedná o cíl pro útočníky velmi lákavý, může to údajně ohrožovat i lety raketoplánů, Hubbleův dalekohled nebo provoz Mezinárodní kosmické stanice...
Celá řada bezpečnostních programů má údajně potíže zachytit malware v přílohách e-mailu. Test NSS Labs také ukázal, že nástroje proti malwaru často řeší až spouštěný kód, namísto toho, aby škodlivý soubor odhalily už při stahování nebo kopírování z disku USB flash...
Grafologie počítačového věku: Vědci z Concordia University v kanadském Montrealu tvrdí, že vyvinuli techniku pro rozpoznání autorů anonymních e-mailů. Metoda má mít takovou spolehlivost, že by ji jako důkaz mohly uznávat i soudy. Jak to funguje?
Věčný spor: Může zaměstnavatel číst e-maily svého zaměstnance? Právní otázka týkající se možnosti čtení e-mailů je jednoduchá i složitá zároveň. Zaměstnavatel e-maily svého zaměstnance za žádných okolností číst nesmí – problém ovšem nastává ve chvíli, kdy je nutné přesně definovat, kdy jde o e-mail zaměstnance. Takže čestná odpověď je: někdy je e-maily možné číst, jindy ne. A jak je to přesně?