Zájemci o bezpečnost IT s napětím očekávají, jak dopadne hackerské klání skupiny Pwn2Own, které odstartuje již zítra. V první fázi se hackeři zaměří na útoky proti webovým prohlížečům. Opravy Safari na poslední chvíli vydal Apple (viz tento článek), Google aktualizoval svůj browser Chrome. Jaký prohlížeč bude dle expertů prolomen jako první?
Těžký je boj proti botnetům. Poskytovatel Internetu spojený s botnetem Zeus sice přišel o peering, botnet bohužel ale zase vstává z mrtvých.
Jednou z nejtrapnějších věcí, které se dodavatelům hardwaru mohou přihodit, je, pokud svá zařízení distribuují s předinstalovaných malwarem. Právě to se ve Španělsku přihodilo společnosti Vodafone. Problém je navíc ještě závažnější, než se původně předpokládalo.
Má být blokován vývoz určitých (internetových) technologií do zemí s autokratickými režimy? Nebo tyto technologie naopak mohou přispět ke zlepšení míry svobody projevu? A má být umožněna pouze nabídka produktů, které jsou pro koncové uživatele zdarma, nebo i jejich prodej?
Pryč je doba, kdy se útočníci zaměřovali především na zneužití zranitelností ve Windows či Internet Exploreru. Nyní se zřejmě většina útoků realizuje pomocí podvodných souborů ve formátu PDF, které cílí na chyby v Adobe Readeru. Proč podvodníci změnili své metody a preference?