Tabnapping je nově demonstrovaná a velmi nebezpečná metoda útoku, která je založena na manipulaci se záložkami otevřenými ve webovém prohlížeči. Pro uživatele je tento trik téměř neviditelný a ohroženi následným phishingem jsme všichni.
Zakázat cookies či používat anonymizéry nemusí webovému serveru vůbec bránit v tom, aby dokázal počítač jednoznačně identifikovat. Ani nastavení různých režimů v prohlížeči situaci nijak neřeší. Podle čeho pak ale identifikace probíhá?
Velký mediální ohlas vzbudila informace, že Google přestane interně používat operační systém Windows. Důvodem má být prý nedostatečné zabezpečení – ale je právě to skutečnou příčinou rozhodnutí Googlu?
Manuál pro zabezpečení budov. Mají být sledovací kamery skryté, nebo viditelné? Jak postupovat při zajištění vchodů a serveroven?
Bezpečnost webových aplikací závisí i na použité technologii. Velká studie přináší data o bezpečnosti aplikací vyvíjených např. na Javě, Microsoft.Net, v PHP nebo Perlu.
Výzkumníci připravili rootkit pro telefon Android. Malware lze řídit pomocí SMS nebo pro uživatele neviditelných volání. Dokáže třeba přesměrovávat hovory na čísla se speciální tarifikací. Jaká je vůbec budoucnost rootkitů na mobilech?
Odblokované (jailbreaking) telefony iPhone bývají zranitelné řadou způsobů, právě objevená zranitelnost se však týká i iPhonů původních. Telefon zamčený heslem stačí připojit k určitému operačnímu systému...