Šíření červa Conficker se v Evropě omezilo převážně na Ukrajinu a Rusko. Tento fakt může souviset s tím, že v zemích východní Evropy je stále instalováno velké množství nelegálních operačních systémů, a napadené počítače tak neměly staženu potřebnou bezpečnostní záplatu.
V Česku nejvíce počítače v lednu napadal adware Win32/Toolbar.MyWebSearch, tedy infiltrace snažící se o zahlcení počítače nevyžádanou reklamou.
Celosvětově se nejvíce v lednu šířil INF/Autorun (9,71 % ze všech zachycených infiltrací), což je směs trojských koní zneužívajících funkci automatického spuštění přenosných médií (autorun.inf) v operačním systému Windows.
V lednu Eset ThreatSense.Net na druhém místě detekoval rodinu trojských koní Win32/PSW.OnLineGames. Infiltrace se na napadeném počítači snaží o získání citlivých údajů týkajících se přihlášení do online her.
Kromě INF/Autorun využívá USB disky a přenosná média ke svému šíření stále více počítačových hrozeb. Také mediálně známý červ Win32/Conficker se v lednu snažil kromě jiných metod šířit prostřednictvím funkce automatického spuštění po připojení vyměnitelného média.
V západní Evropě byla v lednu velmi rozšířená hrozba WMA/TrojanDownloader.GetCodec. Pokud se tento trojan dostane do počítače, najde všechny hudební nahrávky v populárních formátech a každou z nich mírně upraví. A to tak, že při následném spuštění se přehrávač pokusí stáhnout škodlivý obsah z internetové stránky tvůrců virových infiltrací.