Štít Philipsu drží na CEsu především firma P&F USA, což je marketingový bobánek společnosti Funai. Ta představila nástupce BD přehrávače BDP-7200. Jde hned o trojici modelů - BDP-3010, BDP-5010 a BDP-7310. BDP-3010 splňující specifikace Profile 1.1 je přímou náhradou BDP-7200, další dva modely jsou v této řadě pozicovány výše a podporují již Profile 2.0 (BD-Live, minimum 1GB paměti).
Ovšem dodatečná paměť není řešena interně, ale přes SD slot. Současná politika Philipsu je taková, že (alespoň pro americký trh) bude BDP-7310 dodáván s 1GB SD v balení, u BDP-5010 si ovšem potřebnou paměť bude muset zákazník dokoupit sám. Kromě funkcí, které podporuje Profile 2.0, má BDP-7310 nabídnout rozšířenou podporu pro některé formáty zvuku i obrazu, mezi které se řadí možnost přehrávat jako vstupní formáty i DivX a AVCHD.
Kromě „modrých“ produktů se na CESu objevily i modely určené pro příznivce Applu, které si na americké půdě málokdo dovolí opomíjet. Philips má ve svém portfoliu vcelku zajímavou sestavu produktů doplňujících iPod a z těch na CESu jsou asi nejzajímavější dvě dokovací stanice, která si odbyly svůj pre-CES launch již v minulém roce. Vystavovaný Docking Entertainment System DC350 pro iPod/iPhone si podržel klasické ovládací prvky, naopak Philips DLO iBoom se v případě dálkového ovladače nechal plně inspirovat řešení Applu.
Ani Panasonic neopomenul přijít na CES s novými modely Blu-ray přehrávačů. Kromě nového entry-level modelu DMP-BD60 (Profile 2.0, podpora Amazon VoD) nahrazujícího BD35 a DMP-BD80 vybaveného analogovým 7.1 audiem, představil Panasonic i přenosný DMP-BD15 s 8,9palcovou WSVGA (1024 x 600) LCD obrazovkou a funkcemi Viera Cast. BD15 je kompatibilní s Profile 2.0 a nabídne na výstupu datový tok vyhovující Dolby TrueHD a DTS Master Audio. Na výstavě se objevil i hybrid DMP-BD70V, který je prvním kombinovaným přístrojem s Blu-ray a VHS. Podle Panasonicu by tento model, který nemá možnost nahrávání, měl být vhodný například pro školy.