Jinak se tam nalézají převážně země v Jižní Americe a Asii. Top 10 kraluje Indie, z České republiky, které patří 33. místo, pocházelo pouze 0,7 % všech spamových e-mailů.
Ačkoli se procentuální podíl spamových e-mailů se škodlivými přílohami snížil, jeho hodnota je stále vysoká. Mnohé škodlivé e-maily navíc dávají před přílohami přednost odkazům na stránky s exploity.
Tyto odkazy uživatele přesměrovávají na stránky obsahující určitý exploit kit – sadu nástrojů určených k nacházení zranitelností v rozšířených aplikacích, jako je Java, Flash Player či Adobe Reader.
Mezi zeměmi s největším množstvím virů nalezených v e-mailech se umístilo v prvním čtvrtletí na 23. místě Polsko s celkem 0,88 %. Ostatní země Visegrádské čtyřky se podle údajů Kaspersky Lab mezi první stovkou zemí neumístily. Maďarsko a Česká republika byly zařazeny na 105. a 108. místo s 0,02 % a Slovensko skončilo dokonce na 140. místě s 0,01 %.
Spameři vykazovali zvláštní kreativitu v oblasti sociálního inženýrství. Hromadně rozesílali e-maily s falešnými upozorněními, které uživatele po kliknutí přesměrovaly na škodlivou stránku obsahující nechvalně proslulý BlackHole exploit kit.
Nedávný mailing pak například napodoboval zprávy letecké společnosti, jež obsahovaly pozvánku k on-line odbavení na let US Airways. Další škodlivé hromadné mailingy napodobovaly například finanční zprávy, upozornění z různých bank nebo informační zprávy ze sociálních sítí.