Dokážete si představit, kde všude používáte svoji (starou) e-mailovou adresu? Často jsou to místa, která jsou mimo vaši přímou kontrolu, takže snadno můžete při změně e-mailové adresy uvést spoustu lidí v omyl. Vaše e-mailová adresa se nachází v adresářích či e-mailových schránkách spousty dalších lidí, e-mail jako přihlašovací jméno používá spousta webů a stará e-mailová adresa je i třeba na vašich vizitkách.
Přechod na jinou e-mailovou adresu může tak být docela výzvou pro každého, kdo se do toho pustí.
3. Automatické přeposílání a automatická odpověď
Nastavte si svůj program pro práci s elektronickou poštou tak, aby přijímal zprávy z obou e-mailových účtů. Dále zkontrolujte , zda vás program pro práci s elektronickou poštou podporuje posílání automatické odpovědi na jakoukoliv zprávu doručenou na vaši starou e-mailovou adresu (ale pouze na vaši starou e-mailovou adresu). Tato zpráva pak všem připomene, že používáte novou e-mailovou adresu.
Rovněž bude vhodné, abyste si svůj program pro práci s elektronickou poštou nakonfigurovali tak, aby třídila přijaté zprávy podle odesílatele. Takto zjistíte, kdo stále používá pro komunikaci s vámi starou e-mailovou adresu.
Pokud například používáte Gmail, pak si můžete vytvořit filtr, který bude přesouvat zprávu do složky (označované v Gmailu výrazem label), nebo který vedle zprávy umístí znak hvězdičky.
- Klepněte v pravém horním okraji internetové stránky na ikonku ozubeného kolečka a zde vyberte položku Nastavení.
- vyberte záložku Filtry a zablokované adresy.
- Ve spodní části okna klepněte na odkaz Vytvořit nový filtr.
- V dialogovém okně, které se vzápětí zobrazí, pak zadejte do pole Komu svoji starou e-mailovou adresu.
- V pravém spodním okraji okna klepněte na odkaz Vytvořit filtr z tohoto vyhledávání.
- V následujícím okně pak vyberte některou z možností. Doporučujeme zvolit možnost Označit hvězdičkou nebo Použít štítek a vytvořit nový štítek.
- Stiskněte tlačítko vytvořit filtr.