Ryan Gavin, ředitel pro platformovou strategii v Microsoftu, říká, že trh s webovými prohlížeči se stal neuvěřitelně konkurenční, což ale znamená, že je i poměrně zdravý. Navíc se začíná ukazovat, že Internet Explorer opět nabírá dech, alespoň podle posledních výsledků z USA. Zde si totiž v minulém měsíci IE polepšil o 0,76 procentního bodu na 63,27 %, zatímco Firefox a Chrome ztratili 0,24 a 0,45 procentního bodu a jejich podíly v USA činí aktuálně 20,38 % a 4,53 %. Použitá data zveřejnila společnost NetApplications a je z nich zřejmé, že oproti globálnímu trhu je ve Spojených státech značně více příznivců IE.
I přes nárůst v USA ovšem Internet Explorer z globálního hlediska klesl o 0,26 % na celkových 59,7 %, což je zatím jeho absolutní minimum, zatímco globálně Chrome povyskočil na taktéž rekordních 7,05 %.
Gavin ovšem považuje výsledky z USA za náznak nového trendu, který je daný hlavně zájmem uživatelů o Internet Explorer 8, který je obsažen ve Windows 7. Protože tento operační systém jde poměrně dobře na odbyt, je logické, že pak výrazněji roste i podíl IE8. Podíl Internet Exploreru 8 navíc roste i v Evropě, kde byl v zemích EU prosazen tzv. ballot screen a uživatelé mají tedy na výběr z prohlížečů, které chtějí používat. Konkrétně podle Gavina v Evropě za uplynulý měsíc povyrostl o půl procentního bodu na 29,69 %, v USA je jeho podíl ovšem již 35,38 %. Za tímto přechodem vidí Gavin i snahy přesvědčit dosavadní uživatele IE6, aby přešli na novější verzi a jedním z jeho úkolů je údajně stlačit podíl IE6 na nula procent. Microsoft sám intenzivně propaguje odchod uživatelů od IE6 a opět se mu v této snaze lépe daří v USA, kde má tento starý browser podíl již jen 6,74 %, ale celosvětově je to stále ještě poměrně významných 17,13 %. Kampaně proti IE6 ovšem Microsoft uskutečňuje nejen v USA, ale třeba i v Austrálii či v latinské Americe.