Dino Dai Zovi je přesvědčen, že budoucí vývoj webových prohlížečů leží právě v tzv. sandboxech, které oddělují procesy aplikací od operačního systému a uživatelských dat. Tento koncept ztěžuje útočníkům možnosti jak dostat jejich škodlivé kódy do uživatelských počítačů a i když se jim povede zneužít zranitelnost v prohlížeči a spustit tak malware, ten by pak musel dokázat exploitovat další zranitelnost v sandboxové technologii, aby mohl proniknout k operačnímu systému a k uživatelským datům.
Dai Zovi je přesvědčen, že dnešní stav intenzivních webových útoků si žádá využití tohoto řešení, které tak získává na důležitosti a právě společnost Google byla první, která s touto myšlenkou přišla do praxe a Chrome je tak v tomto směru výrazně napřed, zatímco ostatní výrobce čeká pro zavedení sandboxingu výrazné přepracování existujícího kódu.
Chrome disponoval sandboxingem už od svého uvedení v září 2008 a podle Dai Zoviho tak redukuje potenciální hrozby, kterým jsou jeho uživatelé vystaveni. Např. Internet Explorer 7 a 8 ve Vistě a Windows 7 disponuje funkcí chráněného režimu, který redukuje práva aplikace a má tak ztížit útočníkům přístup k datům na počítači nebo zde instalovat škodlivý kód, ale nejedná se o pravý sandbox, který popisuje Dai Zovi. U Firefoxu, Safari a Opery tato bezpečnostní funkcionalita chybí úplně.
Apple sice přidal technologii sandboxingu do svého operačního systému Snow Leopard, ale i když bezpečnostní experti doufali, že by se tohoto vylepšení mohlo dočkat i Safari, nakonec se tak nestalo. Např. Mozilla také informovala, že na sandboxové technologii pracuje v rámci projektu označovaném jako „elektrolýza“, ale té se pravděpodobně nedočkáme dříve, než u Firefoxu 4.0, jehož uvedení je naplánováno na konec roku 2010 nebo začátek roku 2011.