Transakce se podle amerického Computerworldu nerealizuje někde v šedé zóně hackerských fór, ale nabídku inzerují „obyčejné“ webové stránky. Provozovatelé nabízejí podporu, radí „zákazníkům“ s optimalizací služby, poskytují různé cenové modely. Nabídka je omezena de facto jen jazykem – je v čínštině. Předplatitelé dostávají přístup do uzavřené oblasti webu, kde pak zadávají své požadavky (ve smyslu adres). Podle zaplacené částky se do útoku zapojí odpovídající množství botů – zombií.
Botnet se přitom rozšiřuje až o 10 000 počítačů denně. Většina infikovaných počítačů se nachází v Číně, ale najdeme je i v USA. Ceny za službu údajně začínají už od ekvivalentu 20 dolarů. Systém je navržen tak, aby ho mohli používat i lidé bez nějakých speciálních technických znalostí. Podle Guntera Ollmana z firmy Damballa ukazuje celá kauza jednak na situaci v současné Číně, za druhé ale i obecně na to, že kyberkriminální nástroje jsou snadno dostupné pro stále větší počet lidí, což v řadě případů jistě představuje pokušení.
Poznámka: Vyzkoušel to někdo? Po objednávce takové služby a zaplacení asi „klient“ bude těžko reklamovat, že k žádné akci nedošlo...