Prototyp navržený skupinou inženýrů Elektrobitu během sedmi týdnů je označován jako Mobile Internet Multimedia Device (MIMD). Má vysunovací klávesnici (podobně jako Sony Vaio UX), 4,8palcový dotykový displej s rozlišením 1 024 x 600 pixelů a 3,2Mpix fotoaparát. Místo Windows používá toto zařízení Midinux, což je Linux pro mobilní zařízení od čínské společnosti Red Flag Linux.
Intel zrovna nehýřil specifikacemi, obecně hovoří o implementaci Wi-Fi a Bluetooth modulu, s možností přidat celulární WiMax nebo HSPA (High Speed Packet Acces) rozhraní. Zmíněna byla i integrace GPS s navigačním softwarem. Mezi porty nalezneme Micro USB a slot pro Micro SD (Secure Digital) paměťovou kartu.
MIMD je velice lehké zařízení, ovšem prototyp byl citelně horký. Zástupci Intelu to vysvětlovali tím, že u tohoto zařízení nejsou plně aktivovány prvky pro power management. Sériově produkované modely se zapnutým řídícím softwarem pak budou výrazně chladnější. Očekávaná doba výdrže u modelů dostupných během příštího roku je 6 hodin, což je zhruba dvojnásobek současných zařízení, postavených na McCaslinu. McCaslin, dříve známý jako Mobile Platform 2007, je složen z procesorů A100 a A110 a čipsetu. Procesory dříve označované jako Steeley jsou v základu čipy Celeron-M v menším zapouzdření.
Oproti tomu je procesor Silverthorne používaný pro platformu Menlow – označovanou jako Ultra Mobile Platform 2008 – nový návrh, vyráběný 45nanometrovým procesem. Čip je tak výrazně menší a na 300mm wafer se vejde 2 500 procesorů. Další změnou je použití čipsetové sady Poulsbo, tvořené jedním čipem. Současný McCaslin používá čipset sestavený ze dvou čipů.
MIMD nebyl jediným prototypem ukázaným během prezentace. K vidění byl i model Compalu, který měl podobně řešený housing a běžel rovněž na Midinuxu. Zatímco Compal hodlá produkt nabízet jako ODM zařízení pro jiné značky, Elektrobit hodlá na svůj model poskytnout licenci.
- - Tomáš Jirásko