Podle Monitoringu přechodu na digitální vysílání pro oblast Jesenicko byla většina domácností na přechod připravena a třetina respondentů změnu ve vysílání vůbec nezaznamenala. Po vypnutí analogového vysílání přišlo o ČT2 asi 10 % domácností.
Z průzkumu, ve kterém bylo dotázáno 325 domácností z okresů Jeseník, Šumperk a Bruntál, vyplývá, že většina domácností (60 %) byla na přechod připravena. Ještě v posledních dvou měsících před přechodem na vysílání DVB-T sítě 1 provedlo 20 % domácností činnost vedoucí k zajištění signálu – většina z nich přešla na některou z forem digitálního vysílání. Po vypnutí analogového vysílání ČT2 v oblasti stále přijímá pozemní analogové vysílání 41 % domácností, ale plně závislých na něm zůstalo asi 20 % domácností. Ostatní domácnosti mají zajištěný příjem vysílání i jiným způsobem. Hlavní způsob příjmu vysílání byl v době realizace výzkumu (říjen 2010) satelit (47 %), jehož vysoká penetrace je pro hornaté oblasti s menšími obcemi typická. Celkem 20 % domácností v oblasti již má zajištěn příjem pozemního digitálního vysílání (DVB-T) a stejné procento domácností přijímá televizi prostřednictvím kabelové přípojky. V důsledku vypínání analogového vysílání ČT2 přišlo o signál této stanice asi 10 % domácností. Příjem stanice ČT2 ve zkoumané oblasti deklarovalo ve výzkumu celkem 85% domácností.
Pozn.: Uvedený graf podává informace o příjmu daného typu vysílání alespoň na jednom televizoru v domácnosti. Jedna domácnost může přijímat televizní vysílání více způsoby.