CSAC tvrdí, že závažné nedostatky v kvalitě produktů a řízení bezpečnosti firmy Intel svědčí o krajně nezodpovědném přístupu k zákazníkům.
Zakáže Čína prodávat produkty Intelu?
Regulační organizace už vloni zakázala prodávat v Číně produkty společnosti Micron, a to právě s odkazem na riziko pro národní bezpečnost.
Paradoxem přitom je, že Intel si v tomto roce zajistil odbyt pro své systémy s Xeony u několika významných čínských státních agentur, a to pro potřeby aplikací umělé inteligence.
Zákaz by mohl Intelu, který se v současnosti potýká s problémy, zasadit značnou ránu. Mohl by ale také výrazně zasáhnout čínské společnosti, které se už tak potýkají s vývozními omezeními USA.
Někteří analytici dokonce předpokládají, že by případná omezení prodeje Intelu v Číně mohla ovlivnit celý polovodičový trh.
I když v současnosti jde o Intel, může se prý omezení vzápětí přelít i na další firmy, jako je například AMD.
Podle některých pozorovatelů ale také může jít o strategii Číny, jak posílit tamější polovodičové odvětví.
Ta totiž dlouhodobě usiluje o soběstačnost v tomto oboru. Firmy jako Huawei či Alibaba urychlují své investice do polovodičových technologií, schopnosti nabídnout plnou alternativu k americkým technologiím v blízké době ale analytici příliš nevěří.
Security World si můžete koupit i jako klasický časopis, buď v klasické tištěné formě nebo v elektronické verzi. Věnujeme se bezpečnosti počítačových systémů, ochraně dat, informací a soukromí. Jsme jediný titul na českém a slovenském trhu, který oslovuje širokou čtenářskou obec – od ředitelů firem, přes odborníky na bezpečnost po koncové uživatele. Naším cílem je poskytnout ucelený přehled o bezpečnostních hrozbách a zejména o tom, proč a jak se jim bránit, případně proč respektovat a dodržovat nařízení IT manažerů ve firmách.