Jedná se o další skandál, spojený se soukromím uživatelů, který Facebook v poslední době potkal a mnoho uživatelů i pozorovatelů jej již delší dobu kritizuje za to, že nedělá dost pro ochranu osobních údajů lidí, kteří jeho služeb využívají.
Podle Wall Street Journalu posílaly osobní informace třetím osobám takové populární aplikace, jako FarmVille, Texas HoldEm Poker či FrontierVille. A to dokonce i v případě, že uživatel měl nastavenou úroveň soukromí na nejvyšší možnou míru. Celkově bylo objeveno již 10 aplikací pro Facebook, která neautorizovaně odesílaly údaje a třeba FarmVille, která se těší obrovské popularitě asi 59 milionů uživatelů, posílala například i informace o přátelích v uživatelském účtu.
Rob Enderle, analytik společnosti Enderle Group, tvrdí, že podobné skandály porušují důvěryhodnost Facebooku a z dlouhodobého hlediska mu mohou poškodit jeho pověst. Již nyní se podle něj objevují snahy uživatelů přecházet na jiné služby a při každé podobné události se stupeň migrace zvýší. Jedním z ambiciózních projektů v této oblasti je např. Diaspora.
Naopak Facebook se hájí tím, že to údajně se zabezpečením citlivých dat uživatelů myslí velmi vážně a pracuje na odstraňování existujících nedostatků (viz např. články Facebook i přes nová bezpečnostní opatření zůstává nebezpečný či Facebook nabídne svým uživatelům bezplatnou antivirovou ochranu). Někteří uživatelé sice vyjadřují nad stávající situací již značené znechucení, pravdou ale je, že většina z nich se o bezpečnost svých dat příliš nestará a naopak se na Facebooku chová až neuvěřitelně bezstarostně.
Také Dan Olds, analytik Gabriel Consulting Group, poznamenává, že tato poslední aféra může způsobit Facebooku opravdu hodně problémů, více než kterákoliv předchozí. Zvlášť medializace úniků citlivých dat je pro něj velmi nepříjemná a je možné, že časem uživatelé začnou Facebook vnímat jako opravdu nebezpečné prostředí (kterým podle mnoha hlasů skutečně také je).