Každý asi někdy čelíme stresu. Nejen tomu vyvolanému sledováním večerních zpráv, ale také tomu zapříčiněnému snahou v dnešní hektické době vybalancovat pracovní život s tím osobním. Napadlo vás, jakou roli v něm můžou hrát notifikace na mobilním telefonu? Jak se říká o ohni, také notifikace jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem.
Co může být při soustředění se na důležitou práci otravnějšího, než nenápadné pípnutí upozorňující vás v tu chvílí na kdovíjakou blbost. S nativním nastavením notifikací v Androidu jste prakticky odkázáni na variantu všechno, nebo nic. Co byste ale řekli řešení, které je přece jen o něco sofistikovanější? Jeho název zní: FilterBox – aplikace, která vám umožní nastavit komplexní pravidla právě pro telefonní notifikace.
Jaké typy chcete dostávat a za jakých podmínek, filtrovat důležité od nedůležitého. Pracovní e-maily jen ve všední dny, vzkazy od přátel nejdřív od 12:00, zprávy od tchýně nikdy… Pro tohle všechno můžete ve FilterBoxu nastavit pravidla v kritériích zohledňující aplikaci, z níž notifikace pochází, její obsah a dobu, ve kterou se vám může či nesmí zobrazit. Nebo si souhrnně povolte notifikace jen na tehdy, kdy máte zapnutý displej a je tedy zjevné, že telefon používáte.
Veškerá nastavení přitom fungují okamžitě, bez jakéhokoliv dalšího přizpůsobování aplikací, jichž se týkají, či režimů, které můžou mít. Navíc, pokud byste se měli cítit provinile, že jste snad něco zásadního prošvihli, FilterBox nabízí také notifikační historii (užitečnější a bohatší než je ta nativní v Androidu 11), která dokáže zobrazit všechny notifikace za uplynulých třicet dní a provedete-li jejich inventuru, určitě vám nic neunikne.
Co se týče zabezpečení soukromí, vývojáři uvádějí, že aplikace vyžaduje přístup k síti, k žádnému přenosu informací o konkrétním obsahu notifikací však mezi aplikací a jejich servery nedochází (přístup k síti je kvůli hlášení chyb a analýze a koneckonců, v nastavení aplikace může být vypnut). FilterBox lze navíc zabezpečit odemykáním tváří či otiskem prstu. Po třicetidenní zkušební době vyjde na 4 dolary, tak zvažte, zda se taková investice do vlastního duševního zdraví vyplatí!