Floricis se narodil v roce 1972 a již od mládí ho fascinovala technika. Byl bezproblémovým synem a studentem. Nejdříve si udělal nástavbu informačních technologií a pak se pustil do studia na Technical University of applied science in Berlin, kde taktéž studoval informační technologie. Boris v roce 1997 bez problému dokončil vysokou školu a tehdy poprvé ohromil odborníky informačních technologií. Učitelé byly ohromeni jeho diplomovou prací, kde vymyslel tzv. Cryptophone, což byl ISDN telefon se zabudovaným hlasovým šifrováním. Floricic jej nikdy nedodělal, ztratily se materiály pro přípravu. Dnes je ale Cryptophone naprosto běžná věc. Tronovi nešlo o to, aby jej mohl prodávat, chtěl kutilům ukázat způsob, jak za málo peněz zabezpečit svoje hovory.
Jelikož jej zajímala elektronika, naboural se například do stanic placených televizí a telefonních společností. Také dokázal vyrobit funkční telefonní karty, které byly přijímány telefonními automaty. Když německý Telekom upravil svoje zabezpečení, pokusil se Tron kladivem vyrvat telefonní přístroj z telefonní budky, aby jej mohl doma prozkoumat. Byl ale chycen policií a odsouzen na 15 měsíců. Naštěstí pro něj ale dostal podmínku. V podstatě šlo ale Tronovi vždy pouze o to, přemoci zdánlivě bezpečné standardy a pohrávat si s nimi. Jeho zájem o programování, mikroprocesory a digitální přenosy dat nebral konce. Byl v kontaktu s všemožnými hackery, a to jen proto, aby se obohatil o jakoukoliv informaci. Nikdy však své znalosti nezneužil k vlastnímu prospěchu. Podařilo mu například najít bezpečnostní nedostatky ve světě uznávaném, mobilním rádiovém standardu GSM. Konkrétně vyrobil čtečku SIM karet. Nejen tento „hrdinský čin“ mu opatřil čestné místo v Chaos Computer Clubu.
V říjnu 1998 našel procházející se člověk na stromě oběšenou mrtvolu Borise F. Byl pověšen za svůj opasek od kalhot. Tato událost byla uzavřena jako sebevražda, avšak členové Chaos Computer Club, rodina a přátelé dodnes pochybují o údajné sebevraždě Trona. Tvrdí, že mohl být zavražděn za jeho hackerské aktivity spojené s placenými televizemi či s hlasovým šifrováním. Sedm let po jeho smrti přišli jeho rodiče s tím, že nechtějí, aby bylo zveřejňováno jeho celé jméno na německé verzi Wikipedie. Soud nejdříve rozhodl, že Wikipedie bude moci používat pouze zkratku Boris F., ale následně bylo rozhodnutí odvoláno.
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie1
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie2
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie3
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie4
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie5
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie7
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie8
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie9
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie10
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie11
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie12
http://www.pcworld.cz/pcw-redakcni-blok/galerie13
- - Michal Brzobohatý